The Last of Us Multiplayer na nowym obrazku. To ma być “wielki rok” dla serii

The Last of Us Multiplayer najpewniej z premierą na PS4
Newsy PS4 PS5

O The Last of Us Multiplayer wiemy od dawna, ale żadnych konkretów. Wygląda jednak na to, że całkiem niedługo możemy spodziewać się czegoś nowego.

Konkretów o dacie wydania czy czymkolwiek innych wciąż brak, ale mamy za to nowy szkic koncepcyjny. Nie można odmówić mu uroku – gra zapowiada się na naprawdę klimatyczną i faktycznie powstałą w duchu serii.

The Last of Us Multiplayer na nowym obrazku

Na oficjalnym blogu Naughty Dog, Neil Druckmann zapowiada “wielki rok” dla serii. W czerwcu minie 10 lat od wydania pierwszej części cyklu, z czego doskonale zdaje sobie sprawę deweloper. Nie wiem, czy z tej okazji wydarzy się coś konkretnego, ale bardzo cieszyłoby mnie to, gdyby w końcu zapowiedzieli rzekomo powstającą trzecią część. Inna sprawa, że pewnie trzeba na nią i tak długo czekać.

No ale nieważne, bo mamy pilniejsze rzeczy – nowy szkic koncepcyjny z projektu “Factions” lub też oddzielnej gry multiplayer. Ta powstaje już od jakiegoś czasu i mimo wielu spekulacji i przecieków, wciąż nie wyszła. Wiemy przynajmniej, że twórcy nie chcą się patyczkować i znów mogą wydać cholernie klimatyczną produkcję.

Jeszcze w tym roku zaczniemy zdradzać szczegóły dotyczące naszej ambitnej gry wieloosobowej The Last of Us. Wraz z zespołem kierowanym przez Vinita Agarwala, Joe Pettinati i Anthony’ego Newmana, projekt ten zapowiada się na świeże, nowe doświadczenie naszego studia, ale zakorzenione w pasji Naughty Dog do tworzenia niesamowitych historii, postaci i rozgrywki. Po raz pierwszy podzieliliśmy się z Wami grafikami koncepcyjnymi projektu w zeszłym roku i mamy nadzieję, że ten nowy kawałek grafiki koncepcyjnej jeszcze bardziej zachęci Was do tego, nad czym pracuje nasz zespół.

– wyjaśnia Neil Druckmann

Oznacza to, że tytuł ukazać się ma w 2023 roku (może w czerwcu?), a wedle przecieków ma być pozycją dostępną zupełnie za darmo. Do tego mamy rzekome Part III, a także debiutujący niedługo na HBO Max serial.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie