Zdjęcie PS5 w wersji Digital

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

Podłączył napęd Blu-Ray do PS5 Digital. Zobaczcie eksperyment [WIDEO]

Pewien gracz postanowił podłączyć do PS5 w wersji Digital napęd Blu-ray. Swój eksperyment nagrał i dokładnie przeanalizował.

Premiera PlayStation 5 w dwóch wersjach była bardzo miłą niespodzianką. Wariant bez czytnika płyt Blu-ray to ciekawa opcja dla graczy, którzy chcą przerzucić się na cyfrowe wersje gier. Taka wersja konsoli jest też tańsza względem tej posiadającej czytnik.

Youtuber TronicsFix zdecydował się sprawdzić, czy da się nieco oszczędzić na zakupie PS5 poprzez własnoręczne zamontowanie czytnika Blu-ray w wersji Digital. Teoretycznie ma to sens, choć efekt końcowy jego eksperymentu bynajmniej nie jest pozytywny.

Jak nietrudno się domyślić, Sony przewidziało, że ktoś spróbuje zmodyfikować swoją konsolę. O ile czytnik po podłączeniu uruchamia płyty, tak konsola nie jest w stanie ich rozpoznać. Wszystko z powodu płyty głównej, która różni się od tej ze standardowego PS5. W efekcie nie ma mowy o uruchomieniu gier z płyty na PlayStation 5 Digital.

Jeśli więc mieliście nadzieję, że uda Wam się upolować tańsze i lepiej dostępne PS5 i odpowiednio je zmodyfikować, musicie obejść się smakiem. Nie da się tego zrobić i gracze chcący powiększać swoją fizyczną kolekcję lub polować na pudełkowe promocje muszą dołożyć do standardowej wersji konsoli.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się