Sony nie wyda więcej gier na PS4. “Generacja PlayStation 4 dobiegła końca”

Sony nie wyda więcej gier na PS4. Oficjalny początek ery PS5
Newsy PS4 PS5

Chyba czas najwyższy powitać “prawdziwą” erę PS5, a nie cross-gena. Sony nie wyda już więcej gier na poprzednią generację, co powinno ucieszyć właścicieli “piątki”.

Sony jako główny gracz na polu gier przeznaczonych na PlayStation oficjalnie zakończył wspieranie poprzedniej generacji. Aktualizacje firmware’u zapewne nadal będą wychodzić, a gracze na PS4 również nie powinni martwić się, że ich gry nie otrzymają patchy, ale japoński wydawca nie wyda ani nie stworzy już więcej gier na last-geny.

Oficjalny początek ery PS5

Jednym z największych problemów bieżącej generacji jest… brak gier. No dobra – może trochę przesadzam, ale konsolowych exclusive’ów jest przerażająco mało. Exclusive’ów next-genowych jest jeszcze mniej. Gry stworzone przez studia PlayStation tylko na PS5 dałoby się policzyć na palcach jednej ręki. Czas najwyższy pożegnać cross-gena i last-gena i powitać aktualną generację.

Zuby_Tech na Twitterze przypomina, że Sony nie wyda już więcej gier na PS4. Niedawno gruchnęła wieść o potencjalnym skasowaniu Lost Soul Aside na poprzednią generację. Gra wydawana przez japońskiego giganta ukaże się jedynie na PS5. Jednoznacznie wynika z tego, że więcej gier wydanych lub stworzonych przez Sony na wysłużoną już “czwórkę” nie dostaniemy. Nie tyczy się to oczywiście zewnętrznych wydawców – oni z pewnością będą jeszcze wydawać gry w formie cross-genów (parę jest już zaplanowanych na ten rok).

Lost Soul Aside w wersji na PlayStation 4 anulowane, SIE/PlayStation nie wyda już żadnej gry na PlayStation 4 – ich ostatnią grą na PlayStation 4 był zeszłoroczny God Of War Ragnarok! Generacja PlayStation 4 dobiegła końca! Cross-gen się skończył!

– zauważa Zuby_Tech na Twitterze

Załączony do posta obrazek można traktować jako swoiste podsumowanie poprzedniej generacji od Sony. Dostaliśmy wiele gier, w tym legendarne i wybitne pozycje, ale było też parę niewypałów. Dla mnie poprzednia generacja pozostanie w pamięci jako dobre czasy. Nadal skrycie liczę na to, że PS5 dostanie gry ekskluzywne, o jakich nam się nie śniło. Oczywiście tego samego oczekuję również od Xboksa. Na razie jednak najlepiej jest nastawiać się na premierę Spider-Mana 2, czyli tegorocznego hiciora, jeżeli chodzi o gry od Sony.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie