Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

PS5 – kompatybilność wsteczna. Sony omija temat gier z PS3, PS2 i PS1

Podczas gdy Microsoft potwierdził, że na Xbox Series X ogramy tytuły z kilku wcześniejszych generacji, Sony milczy w sprawie kompatybilności wstecznej PS5 ze starymi systemami. Czyżby po prostu nie było o czym mówić?

Sprawa wstecznej kompatybilności PS5 przez bardzo długi czas owiana była tajemnicą. Najpierw Sony twierdziło, że chce zapewnić jak najszerszą kompatybilność, dając niektórym graczom nadzieję, że obejmie ona nie tylko gry z PlayStation 4, lecz również ze starszych konsol. Po kilku miesiącach niepewności ujawniono w końcu, że wsteczna kompatybilność obejmie gry z PlayStation 4, lecz nie wszystkie.

PS5 – kompatybilność wsteczna. Co wiemy?

Nowa konsola od Sony uruchomi wybrane gry z PlayStation 4 i jak podkreślają Japończycy, na premierę piątki otrzymamy około 100 gier z obecnej generacji. To jednak dopiero początek. Uważamy, że zdecydowana większość spośród ponad 4000 tytułów na PS4 będzie dostępna na PS5 – zapewniało Sony w marcu tego roku.

Korporacja dodawała, że cel jest taki, by każda gra działająca w ramach wstecznej kompatybilności działała i wyglądała lepiej. Mamy spodziewać się lepszej płynności oraz wyższej rozdzielczości.

No dobra – a co odnośnie gier z poprzednich generacji? Na to pytanie próbował uzyskać odpowiedź redaktor serwisu GameSpark, lecz Sony okrążyło temat szerokim łukiem twierdząc, że skupiają się na tym, by gry z PS4 działały na PS5 możliwie najszybciej.

Sony wyraźnie omija temat kompatybilności PlayStation 5 z wcześniejszymi generacjami i albo chce nam zrobić niespodziankę w odpowiednim czasie, albo po prostu nie ma nic do powiedzenia i nie chce obwieścić wprost, że będzie gorzej niż na Xbox Series X. Jak sądzicie?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się