PS5 i Xbox Scarlett to inna liga. “Najważniejsze zmiany w historii konsol”

PS5 i Xbox Scarlett istnieją w sferze spekulacji i oczekiwań, które są ogromne i wciąż podsycane przez deweloperów. Jeden z nich mówi o tym, że możemy zobaczyć najważniejsze zmiany w całej historii konsol. Czyli jakie?

Red Dead Redemption 2 w dużej promocji. Hit od Rockstar naprawdę okazyjnie

Serwis Gamingbolt upodobał sobie przepytywanie deweloperów pod kątem oczekiwań odnośnie PS5 i nowej konsoli Xbox (określanej obecnie jako rodzina Xbox Scarlett). Tym razem możemy spojrzeć, co na ten temat ma do powiedzenia Mark Aldrup, szef działu rozwoju w Headup Games. To wydawca nadchodzącego pierwszoosobowego horroru Silver Chains, który zmierza na PC, PS4, Xbox One oraz Switch.

PS5 i Xbox Scarlett mogą być przełomem w historii konsol

Według wspomnianego dewelopera, nowa generacja może przynieść jedne z najważniejszych zmian w historii konsol, ponieważ główni gracze na rynku wyraźnie wydają się być skupieni na takich aspektach jak usługi subskrypcji gier oraz usługi streamingu gier.

Następna generacja może przynieść jedne z najważniejszych zmian w historii konsol – twierdzi Aldrup. – Dzięki streamingowi gier, usługom związanym z subskrypcją, platformom bezdyskowym itd., które są realnymi opcjami dla nowej generacji. Jesteśmy bardzo ciekawi, co Sony i Microsoft (i Nintendo na późniejszym etapie) mają w zanadrzu. Z perspektywy producenta mamy nadzieję, że ponownie zobaczymy zamknięty i zdefiniowany system, który będzie trwał przez kilka lat. To zawsze była jedna z największych zalet konsoli – programiści mogą skoncentrować się na optymalizacji gry na jednym sprzęcie, zamiast upewniać się, że działa ona na różnych specyfikacjach (jak na PC lub Mobile) – dodaje.

Trochę wątpliwe, by PS5 i Xbox Scarlett całkowicie wyzbyły się napędów (choć możemy dostać warianty konsol bez czytników płyt), lecz skupienie się na streamingu i usługach subskrypcji brzmią naprawdę realnie. Dodajmy do tego wszędobylski cross-play w tytułach sieciowych i możliwe, że właśnie wymieniliśmy najważniejsze funkcje, które zdefiniują nachodzące konsole.

Według niepotwierdzonych informacji oraz przewidywań branżowych analityków, premiera PS5 i Xbox Scarlett nastąpi w 2020 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.