PS5 i wsteczna kompatybilność. Baza gier w jednym miejscu

0 komentarzy

W sieci pojawiła się dostępna publicznie baza gier, które obsługują wsteczną kompatybilność na PS5. Możemy w niej sprawdzić szczegółowe informacje o wielu tytułach.

PlayStation 5 to świetna konsola, jednak ma jeden spory problem – brak nowych gier. Na szczęście Sony przewidziało początkowe braki w repertuarze i nareszcie doczekaliśmy się sprawnej kompatybilności wstecznej.

Nie wszystkie tytuły ją obsługują, a poszczególne pozycje mają drobne problemy z działaniem. Do tej pory musieliśmy się domyślać, w które gry uda nam się sensownie pograć na nowej generacji, ale gracze szybko zadbali o rozwiązanie tego problemu.

W sieci pojawiła się strona Backwards-Compatible. Pozwala ona na wyszukanie interesującej nas pozycji i sprawdzenie jak radzi sobie na PlayStation 5. Wyszukiwarka jest bardzo rozbudowana i posiada kilka bardzo przydatnych filtrów.

Przy okazji strona służy za bardzo dobre źródło wieści o nowych aktualizacjach gier na PS5. Tak oto dowiadujemy się, że chociażby Dark Souls Remastered jest pozbawione kilku efektów graficznych na nowej generacji, a w The Walking Dead menu główne bywa bardzo kapryśne.

Na ten moment baza gier na stronie liczy sobie prawie 580 pozycji, a docelowo ma opisywać ponad 3000 tytułów. Lista produkcji jest na bieżąco aktualizowana i w najbliższych miesiącach doczekamy się jej znacznego rozwinięcia.

Jeśli jesteście szczęśliwcami, którym udało się już zdobyć PlayStation 5 to Backwards-Compatible może być bardzo przydatne. Dopóki Sony nie wypuści nowych produkcji ekskluzywnych, dopóty musimy zadowolić się nadrabianiem starszych produkcji. Ale czy to źle?

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się