PS5 i PS VR 2 – czas pracy, cena, innowacje nieoficjalnie. Będzie rewolucja?

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia dotyczące zestawu PS VR 2. Gogle nie zadebiutują w tym samym czasie co PS5, lecz z tego, co pokazują patenty Sony oraz kolejne przecieki, naprawdę jest na co czekać.

Wirtualna rzeczywistość jakoś nie może się jeszcze przebić do masowej świadomości graczy, lecz jest spora szansa, że kolejna generacja konsol to zmieni. Wszystko za sprawą większej mocy, która pozwoli projektować bardziej złożone oraz piękniejsze światy VR. Nie bez znaczenia pozostaną również nowinki techniczne, jakie powinniśmy zobaczyć w nadchodzących goglach. Sony z pewnością uraczy nas zestawem PS VR 2 i choć wiemy już, że jego premiera nie nastąpi wraz z premierą PS5, jesteśmy naprawdę zainteresowani tym, jak takie gogle mogą wyglądać oraz co sobą zaprezentują.

PS5 wprowadzi PS VR 2 na salony?

Serwis Inverse przypomina, że wiele opublikowanych dotąd projektów patentowych sugeruje, że zestaw słuchawkowy PlayStation VR 2 będzie całkowicie bezprzewodowy. Portal dodaje, że według nieoficjalnych informacji, wersja gogli za 250 dolarów (niecały tysiąc złotych!) będzie obsługiwała rozdzielczość 2560 x 1440, częstotliwość odświeżania 120 Hz, 220-stopniowe pole widzenia oraz zaoferuje pięć godzin pracy na baterii.

Dodajmy do tego śledzeniu naszego wzroku, o czym mówił pod koniec maja Dominic Mallinson, szef globalnego działu badawczo-rozwojowego w PlayStation. Podczas wywiadu z CNET wspomniał on o ciekawym rozwiązaniu, które może trafić do PS VR 2. To system śledzenia ruchów gałki ocznej, dzięki któremu obraz, który widzimy jedynie kątem oka, będzie generowany w gorszej jakości. Dzięki temu sprzęt zaoszczędzi moc na inne operacje, dziejące się w centrum naszej uwagi.

Według patentów Sony, nadchodzące gogle mogą wykorzystać również czujniki przyspieszenia i żyroskop, by dokładnie określić, w jakiej pozycji znajduje się nasza głowa.

Patent Sony związany z nowymi goglami VR.

Przypominamy również, że w maju Sony zarejestrowało niezwykle ciekawy patent na rękawicę VR, która ma pozwolić poczuć fakturę oraz temperaturę wirtualnych obiektów. Więcej na ten temat pisaliśmy w tej wiadomości.

Bezprzewodowe granie z PlayStation VR 2 może być prawdziwym przełomem, choć oczywiście musimy cierpliwie czekać na to, jaki ostateczny kształt przybierze projekt. Nie wszystko bowiem, co opisano w patentach, trafia później do naszych rąk. Część pomysłów pozostaje na papierze przez długi, długi czas.

Premiera PS5 i PS VR 2 – będzie odstęp między sprzętami

Sony nie widzi plusów w jednoczesnym wydawaniu nowej konsoli i nowych gogli VR. – Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy zbiec termin debiutu gogli z premierą nowej konsoli – zaznaczał niedawno Dominic Mallinson podczas rozmowy z CNET.

– Z punktu widzenia klienta, bombardowanie zbyt wieloma produktami – och, musisz to kupić, musisz kupić tamto – to wiadomość, której nie chcemy wysyłać. W niektórych przypadkach dobrze jest wziąć mały oddech między premierami – dodawał przedstawiciel Sony.

Dajcie znać, czy korzystacie z obecnego zestawu PlayStation VR (który będzie kompatybilny z PS5). Jeśli nie, to czy zamierzacie wejść w VR wraz z kolejną wersją sprzętu?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: