Forspoken - krajobraz

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Kolejny exclusive PS5 podobno czeka na ujawnienie. Opóźnia je inny duży tytuł

Niedawno pewien dziennikarz ujawnił, że Square Enix ściśle współpracuje z PlayStation i szykuje gry ekskluzywne na PS5. Wygląda na to, że jedna z nich miała zostać zapowiedziana już jakiś czas temu.

Jordan Middler kontynuował temat na forum ResetEra. Wspomniał on, że Square miało zapowiedzieć jakiś czas temu kolejną grę ekskluzywną na PlayStation 5. Co ciekawe, zapowiedź została opóźniona przez inny tytuł Square, a mianowicie Final Fantasy XVI. Pokaz produkcji mocno się opóźnił. W efekcie Square musiało wstrzymać się z zapowiedzią, ponieważ nieujawniony tytuł mógłby odwrócić uwagę od nadchodzącego FFXVI, którego wydanie jest teraz głównym celem firmy.

Middler rozwiał też od razu wątpliwości co do tego, czym może być tajemnicza produkcja. Twierdzi on, że z całą pewnością nie chodzi o inną odsłonę Final Fantasy, Dragon Quest i Kingdom Hearts. Co takiego trzyma więc w zanadrzu Square? Tego nie wiemy.

Square Enix posiada tyle marek, że możemy tylko gdybać na temat tego, co szykuje. Może to być zarówno nowa odsłona serii NieR, jak i kolejne Parasite Eve czy Chrono. Opcji jest multum, a na oficjalnie ujawnienie musimy jeszcze zaczekać.

Pewne jest natomiast to, że zapowiedź nie jest zbyt blisko. Kolejne pokazy Final Fantasy XVI może i nie są odległe w czasie, ale tego samego nie można powiedzieć o premierze. Twórcy do teraz niechętnie wspominają o choćby przybliżonym terminie debiutu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się