Final Fantasy XVI - protagonista

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation ma otrzymać kolejne gry ekskluzywne od Square Enix. Kiedy zapowiedzi?

Znany dziennikarz ujawnił kolejne umowy między PlayStation i Square Enix. Dwie firmy mają zacieśnić współpracę w kwestii gier ekskluzywnych na konsoli Sony.

Piszący dla VideoGamesChronicle Jordan Middler podzielił się informacjami na forum ResetEra. Twierdzi on, że Square Enix przygotowuje kolejne gry ekskluzywne na konsole PlayStation. Co więcej, zapowiedzi mamy ujrzeć już w najbliższym czasie. Wspomniane produkcje trafią jednak prędzej czy później na komputery osobiste.

A jak sprawa wygląda w kwestii konsol Xbox? Niektóre tytuły również trafią na ten sprzęt, ale z jednym wyjątkiem. Jest nim seria Final Fantasy.

Square chce nadal wydawać wszystko na PC, nawet jeśli porty nie są najlepsze. Gry będą czasowo ekskluzywne.
Większość rzeczy Square wyląduje na Xboxie, ale nie liczyłbym na Final Fantasy, chyba że coś się zmieni. Sony chce by PlayStation było domem dla Final Fantasy na tej generacji. FF7 miało już wyjść na Xbox a tu proszę (do tej pory nie zapowiedziano portu gry na konsole Xbox – red. )

– napisał Jordan Middler na forum ResetEra

Jeśli więc liczyliście, że Square wyda Final Fantasy XVI lub Final Fantasy VII na konsole Xbox, możecie o tym na razie zapomnieć. Dziennikarze VGC to wiarygodne źródła informacji, choć, jak to zwykle bywa, wiele rzeczy może ulec zmianie na przestrzeni kolejnych miesięcy. Chyba, że PlayStation podpisało już stosowną umowę ze Square.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się