Twórcy Final Fantasy XVI złamali obietnicę, ale mają dobre wieści. Oczekiwany pokaz niebawem

Final Fantasy XVI na PS5 taniej w sklepie Gamefinity
PS5

Final Fantasy XVI jest niezwykle oczekiwaną przez fanów kolejną częścią legendarnej serii jRPG. Twórca przeprasza fanów i obiecuje, że niedługo poznamy więcej szczegółów.

Niestety… Naoki Yoshida nie spełnił swoich obietnic. Mimo wszystko więcej informacji o FF XVI już wkrótce!

Final Fantasy XVI idzie ku lepszemu

Twórcy kolejnej odsłony cenionej serii japońskich gier nie mają lekko. Ostatnim razem producent Naoki Yoshida ze Square Enix wyraźnie obiecywał, że pod koniec 2021 roku poznamy więcej szczegółów na temat oczekiwanej produkcji. Problem w tym, że tak się nie stało i już na pewno się nie stanie.

Gdy ostatni raz rozmawialiśmy, obiecałem Wam, że będę miał więcej informacji na temat Final Fantasy XVI na koniec 2021 roku. Z przykrością muszę jednak poinformować, że nie będę w stanie dotrzymać tej obietnicy, ponieważ komplikacje związane z trwającą pandemią COVID-19 opóźniły prace nad grą o niemal pół roku.

Naoki Yoshida na Twitterze

Deweloper przeprasza za opóźnienie, ale należy im się zrozumienie. Pandemia znacznie pogorszyła sytuację w gamedevie, a wielu twórców zmuszonych zostało pracować z domu. Tak samo było właśnie z FF XVI i Square Enix.

Yoshida wyjaśnia także, że ostatni czas deweloperzy poświęcili na szlifowanie produkcji. Skupiono się na poprawie walk, jakości grafiki, optymalizacji i innych istotnych lub drobnych elementów. Potwierdzałoby to rewelacje, że produkcja, choć opóźniona, idzie w dobrym kierunku.

Mam przyjemność ogłosić, że obecnie planujemy zorganizowanie wielkiego pokazu gry na wiosnę 2022 roku, z uwagi an to, iż staramy się zbudować zainteresowanie graczy w drodze do wydania gry.

Dodaje producent

Fanom pozostaje więc oczekiwać na wiosnę 2022 roku, cokolwiek by to nie znaczyło. Spekuluje się, że kolejne FF zostanie pokazane na nadchodzącym wydarzeniu od Sony.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie