PS5 doczeka się znakomitej funkcji. Prace trwają “od dłuższego czasu”

Posiadacze subskrypcji Amazon Prime Gaming będą mogli odebrać aż 15 gier za darmo w ramach Prime Day 2024! Firma oficjalnie ogłosiła wspaniałe wieści!
Newsy PS3 PS5

Kolejne źródło potwierdza, że Sony pracuje nad ulepszeniem PS5. Sony ma “od dłuższego czasu” zajmować się ulepszoną emulacją gier z PS3.

Sony za sprawą aktualnej generacji swoich maszyn do grania nie oferuje natywnego wsparcia gier z PS3. Wydaje się to sporym przeoczeniem, zwłaszcza że tamta era dla wielu graczy stanowi synonim niemal idealnej generacji.

PS5 z natywnym wsparciem gier PS3

Niedawno pisaliśmy o nowych informacjach związanych z planami Sony na rozwój swojej flagowej konsoli. PS5 miałoby wkrótce otrzymać pełne natywne wsparcie gier z PlayStation 3. Tytuły te aktualnie da się ogrywać wyłącznie w formie streamingu, ale bądźmy szczerzy – nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Wsteczna kompatybilność w ulepszonej wersji mogłaby wręcz przekonać do sprzętu kolejnych graczy.

Teraz wiarygodny i zaufany insider Jeff Grubb również podkreśla, że słyszał plotki o zamiarach Sony. Korporacja ma “od dłuższego czasu” pracować nad lepszą wersją tej funkcji, z pełnym natywnym wsparciem, choć nie do końca jeszcze wiadomo, w jakiej formie.

Słyszałem, że prace nad tym projektem trwają już od dłuższego czasu. Myślałem, że zostanie ujawniony na początku tego roku, kiedy po raz pierwszy o nim usłyszałem.

– powiedział Grubb w podcaście Giant Bomb

Jak wszyscy wiemy, żadne oficjalne wieści o tej sprawie się nie pojawiły, a Sony skutecznie od dawna nabiera wody w usta. Być może ogłoszenie kompatybilności wstecznej w natywnej formie gier z PS3 mogłoby okazać się wręcz jedną z większych zapowiedzi w teoretycznym pokazie PlayStation? Piszę “teoretycznym”, bo wiele osób spodziewa się większego wydarzenia PlayStation Showcase w tym roku, lecz na razie są to jedynie domysły. Mimo wszystko polecam uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie