Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

PS5 umożliwi komunikację za pomocą alfabetu Braille’a? Patent ujawnia nakładkę na pada

Nie jest wykluczone, że nowe PlayStation wprowadzi pewne ułatwienie dla osób z dysfunkcjami wzroku. Sugeruje to nowy patent Sony.

PS5 wciąż nie zostało jeszcze zaprezentowane (powyższa grafika to jedynie fanowski render) i nie wiadomo, kiedy japoński producent ujawni wygląd next-gena. Większość krążących po sieci wiadomości to na razie jedynie spekulacje i domysły. Od czasu do czasu w internecie pojawiają się też doniesienia o związanych z PS5 patentach Sony. Według ostatniego projektu, DualShock 5 otrzyma specjalną nakładkę, dzięki której konsola będzie mogła komunikować się z graczem za pomocą alfabetu Braille’a.

Takie rozwiązanie byłoby na pewno ułatwieniem dla osób, które na przykład nie są w stanie odczytać mniejszych krojów pisma. PS5 ma przetwarzać informacje na alfabet Braille’a i za pomocą specjalnego modułu na pleckach DualShocka przekazywać użytkownikowi informacje zwrotne, które ten odczyta poprzez dotyk. Nakładkę pokazują patentowe grafiki, które publikujemy poniżej.

Oczywiście jest to na razie jedynie pomysł – nie wiadomo, czy producent konsoli skorzysta z tego rozwiązania. Jeśli jednak by skorzystał, to na pewno dla osób z dysfunkcjami wzroku byłoby to niemałą pomocą.

PS5 ma trafić do sklepów już w okresie świątecznym 2020 – o ile premiera urządzenia odbędzie się zgodnie z planem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%