PS5 błyskawicznie wyprzedane w kolejnym regionie. Sony osiągnęło kolejny sukces

0 komentarzy

Sukces PS5 jest niepodważalny. Sony udostępniło konsolę w kolejnym regionie, a ta właściwie natychmiastowo wyprzedała się w każdym sklepie.

Premiera PlayStation 5 była bardzo głośnym i szeroko krytykowanym wydarzeniem. Konsole wyprzedały się błyskawicznie i nawet druga tura sprzedaży nie była w stanie zapewnić każdemu chętnemu własnego egzemplarza.

Sony pochwaliło się jakiś czas temu, że premiera nowej generacji była jednocześnie najlepszą w historii producenta. Jakakolwiek konsola Japończyków nie osiągnęła nigdy takiego sukcesu w czasie debiutu.

Producent opóźnił premierę swoich nowych konsol w Indiach o miesiąc i dopiero wczoraj chętni gracze z tego regionu mogli nabyć swoją konsolę. No… mogliby, gdyby nie fakt, że w praktycznie każdym sklepie sprzęt rozszedł się w ciągu kilku minut, lub – jak w przypadku Amazon – sekund.

Producent potwierdził, że podobnie jak w przypadku innych regionów, tak i w Indiach wkrótce rozpocznie się druga tura sprzedaży. Póki co możemy być pewni, że nie każdemu udało się zgarnąć swoje PS5.

Co ciekawe, konsole Microsoftu nie spotkały się z aż tak dużym zainteresowaniem, choć i tak wyprzedały się w ciągu kilkunastu minut. To więc kolejna sytuacja, która zdaje się potwierdzać fakt, że zainteresowanie nową generacją konsol znacznie przekroczyło oczekiwania producentów.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się