PS3 i PS Vita tracą ważne metody płatności, a tym samym część graczy nie zakupi gier dla dorosłych

PS3 i PS Vita - PG
PS3

Ciąg dalszy wyłączania kolejnych funkcji z PS3 i PS Vita – część metod płatności zostanie usunięta na tych platformach z PS Store pod koniec bieżącego miesiąca. Dla części graczy będzie się to równało także z brakiem możliwości zakupu gier dla dorosłych.

Już 27 października z poziomu wymienionych konsol nie będzie można zakupić niczego przy pomocy bezpośrednio karty kredytowej/debetowej oraz systemu PayPal. Aby skorzystać z tych metod płatności będzie należało najpierw doładować konto PSN, a dopiero za środki z wirtualnego portfela kupić gry lub inne wirtualne przedmioty – informuje VGC. Kwestia ta nie dotyczy konsol PS4 i PS5.

Co jeszcze gorsze, oznacza to, że gracze z Japonii nie będą mogli zakupić cyfrowo w PS Store na PS3 i PS Vita żadnej gry z ograniczeniami wiekowymi. Tamtejsza metoda weryfikacji pełnoletności wymagała opłacenia zamówienia kartą, aby PlayStation miało pewność, że sprzedaje treści odpowiednim osobom.

W dalszym ciągu można również skorzystać z opcji doładowania konta poprzez karty podarunkowe, a także wpisywać kody na przedłużenie abonamentu lub konkretne produkcje. Nie zdziwię się, jeśli za x czasu PlayStation i te funkcje wyłączy. Jakby nie patrzeć handheld Japończyków miał premierę 2011 roku, a PS3 w 2006. Patrząc szczególnie na tę drugą konsolę, ów firma i tak bardzo długo wspierała wszystkie ich funkcjonalności.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie