PS VR2 opóźnione według kluczowego specjalisty. Kiedy gogle trafiłyby do sklepów?

PS VR2 - mężczyzna gra na pierwszym modelu PS VR
Newsy PS5

Mam nadzieję, że nie spieszycie się z zakupem PS VR2. Niestety, ale kolejne zaufane źródło podało w sieci wieści dotyczące przesunięcia premiery sprzętu. Nowe gogle nie ukazałyby się w tym roku.

Ross Young, analityk i CEO w Display Supply Chains Consultants, podzielił się przykrymi przewidywaniami na łamach swojego profilu na Twitterze. Ten twierdzi, iż w Apple oraz Sony będzie miało miejsce opóźnienie w dostawach matryc. Bez nich stworzenie następcy PS VR oczywiście nie będzie możliwe. Cóż, brak komponentów w fabrykach PlayStation to jakaś klątwa ostatnich czasów.

Dostawy ekranów VR wzrosną o >50% do >15M w 2022 r. pomimo opóźnień Apple i Sony do 2023 r. Przewidywany duży skok w 2023 r.

– napisał Ross Young, CEO Display Supply Chains Consultants

Przypominam, że nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o możliwym opóźnieniu premiery PS VR2. Ponad miesiąc temu świat obiegły wieści o tym, że nowy model gogli PlayStation miałby pojawić się dopiero w pierwszym kwartale 2023 roku. Pokrywałoby się to ze słowami Rossa Younga.

To nie koniec niedawnych doniesień o ewentualnym opóźnieniu. Kilka tygodni temu informowałem o nieudzieleniu Sony odpowiedniej licencji na technologię śledzenia wzroku, która jest niezwykle ważnym elementem nowej wersji gogli. Bez wątpienia z tego względu Sony nie mogłoby wprowadzić urządzenia na rynek. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie