PS VR2 z wymiennym kablem? Na to wskazują pierwsze informacje

PS VR2 ze specjalnym kablem. Na to wskazują pierwsze przecieki
Newsy PS5

Wszystko wskazuje na to, że PS VR2 otrzyma specjalny kabel, który nie będzie na stałe przymocowany do headsetu.

Źródła Bryana Paula z kanału PSVR Without Parole informują, że kabel w PS VR2 będzie jednak można wymienić. Taka decyzja powinna ucieszyć wielu graczy. W razie uszkodzenia nie będzie bowiem konieczne odsyłanie na gwarancji całego urządzenia PS VR2. Taki przypadek będzie wiązał się jedynie z koniecznością dokupienia dodatkowego kabla, który znajdzie się zapewne w asortymencie Sony. Firma chce bowiem korzystać z autorskiego rozwiązania opartego o dwie różne wtyczki. Bezpośrednio z konsolą połączymy się za pomocą uniwersalnej wtyczki USB-C; gniazdko w samym headsecie ma być dostosowane do wtyczki innego, nieujawnionego jeszcze typu. Jak na razie nie wiadomo, czy to jedyny kabel dołączony do urządzenia; jednym z zarzutów przy poprzedniej wersji była właśnie zbyt duża liczba kabli niezbędna do poprawnej pracy.

Zaledwie w zeszłym tygodniu mogliśmy po raz pierwszy przyjrzeć się PS VR2 na rzeczywistym zdjęciu. Nie wiadomo jak na razie, czy ujawniona fotografia jest w istocie złamaniem NDA; z nieznanych przyczyn zdjęcie szybko usunięto, a podobny los spotkał także ponownie zamieszczane grafiki. Takie działanie wskazuje jednak na to, że fotografia rzeczywiście przedstawia nadchodzące urządzenie.

Kanał PSVR Without Parole informował również, że nowe VR może zadebiutować w pierwszym kwartale 2023 roku. Tę nieoficjalną wiadomość traktujemy jednak jak na razie jako plotkę.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie