Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS Vita – zdmuchnijcie kurz z konsoli, horror od współtwórcy Silent Hill z datą premiery

Mogłoby się wydawać, że PS Vita nie dostanie już żadnej większej gry, nie licząc produkcji czysto japońskich. Tutaj niespodzianka – premiera Night Cry jeszcze w tym miesiącu.

Po zapowiedzi Night Cry na PlayStation Vita w 2014 roku mało kto sądził, że tytuł jeszcze zostanie wydany na przenośnej konsoli od Sony. W 2016 roku dostaliśmy wersję PC, a teraz ogłoszona została data premiery portu na PS Vita. Zagramy jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 31 stycznia.

Ogłoszeniu daty premiery Night Cry na PS Vita towarzyszy trailer, który wrzucamy poniżej.

Night Cry było wcześniej znane jako Project Scissors. Twórcy obiecują mrożący krew w żyłach horror, którego fabuła przeniesie nas na pokład statku pasażerskiego, na sam środek oceanu. Spokojna wycieczka zostanie przerwana serią brutalnych morderstw – załoga i niemal wszyscy wycieczkowicze padną ofiarą tajemniczego psychopaty. Podczas gdy statek dryfuje w nieznane, gracz wcieli się w jednego z ocalałych.

Za mroczny klimat Night Cry odpowiada ekipa, która zna się na straszeniu. Znajduje się w niej m.in. Masahiro Ito, który wymyślił koszmarne pielęgniarki oraz piramidogłowego z Silent Hill. Zespół deweloperski wspiera również Takashi Shimizu, reżyser filmowej serii Ju-on, znanej u nas jako Klątwa.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się