PS3 i PS Vita otrzymały nowe aktualizacje. Zamiast ulepszać… blokują niektóre funkcje

PS3 i PS Vita - PG
Newsy PS3

PS3 i PS Vita miały zostać pozbawione PS Store. Sony wycofało się ze swojej decyzji, ale wciąż ogranicza starszy sprzęt. Nowe aktualizacje nie przypadną graczom do gustu.

16-letni sprzęt do dzisiaj jest jedną z najbardziej uwielbianych konsol wszech czasów. Na PS3 pojawiło się wiele legendarnych gier, a swoje życie rozpoczęły uwielbiane przez graczy marki. Choć PS Vita nie okazała się takim sukcesem, jak chciałoby Sony, wciąż jest to kawał świetnego handhelda. Firma postanowiła zrobić niespodziankę dla właścicieli tych sprzętów. Szkoda tylko, że nie jest zbyt miła.

Nowa aktualizacja dla PS3 oznaczona jest numerem 4.89. PS Vita również doczekała się łatki, tym razem o numerku 3.74. Obydwa patche wprowadzają w zasadzie te same zmiany. Gracze z pewnością ucieszyliby się na wieść o dalszym wsparciu sprzętu, ale niestety nie o to chodzi. Aktualizacje wcale nie dodają czy nie ulepszają konkretnych funkcji. Zamiast tego – blokują je.

Sony nie zdecydowało się na oficjalne przedstawienie rozpiski nowości, ale dzięki użytkownikom forum PSNProfiles wiemy, co znajdziemy w patchach. Chodzi mianowicie o zablokowanie niektórych funkcji PS Network.

Logowanie do sieci PlayStation Network wymaga teraz podania hasła urządzenia, co zapewnia lepszą ochronę konta. Tworzenie kont w sieci PlayStation Network i niektóre funkcje zarządzania kontami nie są już dostępne na konsoli. Aby korzystać z funkcji zarządzania kontem z poprawioną wydajnością, szybkością i bezpieczeństwem, użyj przeglądarki na komputerze lub w telefonie komórkowym.

– głosi opis najnowszej aktualizacji

Fani, co zrozumiałe, są wściekli. Teraz nie będzie możliwości tworzenia nowych kont na tych urządzeniach. Wciąż można to zrobić, ale wyłącznie przez przeglądarkę. Wciąż można jednak używać istniejących kont, jednak takie zmiany nie świadczą zbyt dobrze o planach firmy na przyszłość. Nie ma co ukrywać, że Sony od dawna interesuje się przede wszystkim PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie