PS Vita z emulatorem na Androida do pobrania. Zobacz, jak działa

emulator-PS-Vita-Android
Mobile Newsy PS Vita

Na smartfonach możemy uświadczyć wielu emulatorów konsol, od NES-a po PlayStation 2, a nawet Nintendo Switch. Teraz system Android dostał również emulator PS Vita. Całkiem sprawny.

Długo oczekiwany emulator PS Vita na Androida jest już dostępny, więc można sobie wypróbować np. Uncharted: Złota Otchłań na swoim telefonie. Jak to działa i skąd pobrać?

PS Vita – emulator na system Android

Mowa o emulatorze Vita3K, który wcześniej był dostępny jedynie na PC. To zdecydowanie największy i najpopularniejszy emulator PlayStation Vita, pozwalający wypróbować prawie 2000 tytułów dostępnych na przenośnej konsoli. Teraz w końcu pojawiła się wersja na Androida. Można ją pobrać pod tym adresem.

Wersja Vita3K na Androida jest wciąż rozwijana, lecz „scena” działa dosyć prężnie. Póki co, mogą być problemy z kompatybilnością części gier. Lecz jak widać na poniższym filmiku, emulator działa całkiem nieźle i pozwala cieszyć się rozgrywką.

Teraz, kiedy mamy już emulator Vita3K na Androida, istnieje jedynie kilka konsol, których nie można emulować na telefonach. Jest to wciąż niemożliwe w przypadku Nintendo Wii U, konsol PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz wszystkich systemów Xbox.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie