PS Plus z rekordem subskrybentów. Ilu graczy korzysta z usługi?

PS Plus październik 2021 - logo
PS4 PS5

PlayStation ujawniło, ilu graczy korzystało z PS Plus w ostatnim czasie. Po paru gorszych momentach, usługa Sony zdecydowanie nabiera popularności.

W 3 kwartale 2021 roku finansowego z PlayStation Plus korzystało aż 48 milionów graczy. To najwyższy wynik w historii usługi, a zarazem spora zmiana na plus względem 2 kwartału 2021 roku finansowego. To też dużo więcej niż Xbox Game Pass, choć usługi te mocno się od siebie różnią, a i propozycja Microsoftu jest dużo krócej obecnym na rynku rozwiązaniem.

Łącznie na konsolach PlayStation znajdziemy aż 111 milionów aktywnych graczy. Oznacza to, że 43% z nich to osoby dodatkowo płacące za usługi Sony. Biorąc pod uwagę, że PS Plus jest całkowicie opcjonalną usługą, taki wynik zapewne cieszy PlayStation.

PS Plus - wyniki usługi
Źródło: Sony

Niewykluczone, że flagowa subskrypcja Sony wkrótce przejdzie sporo zmian. W sieci pojawia się wiele doniesień na temat zaktualizowanej wersji Plusa, która rzekomo nosi nazwę kodową Spartacus. PlayStation ma udostępnić w jej ramach więcej produkcji, w tym sporo tych ze starszych generacji konsol. Dodatkowo Spartacus ma oferować trzy różne progi cenowe. To jednak tylko plotki i na razie nie możemy z całą pewnością stwierdzić, czy i kiedy Sony zaprezentuje kolejne wcielenie swojej najważniejszej subskrypcji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie