Dlaczego w PS Plus nie będzie emulacji PS3? Jest trafny argument

PS Plus - PS3
PS3 PS4 PS5

Jedną z najbardziej krytykowanych decyzji Sony w związku z nową odsłoną usługi PS Plus jest emulacja gier z PS3. Do sprawy odniósł się twórca gier wideo i znany podcaster z zagranicznej sceny gamingu.

A mowa o MVG, który jest ściśle zaangażowany w rozwój Spawncastu oraz podcastu z informatorem NateTheHate, który w przeszłości był odpowiedzialny za przecieki Nintendo. Co warto zaznaczyć, zawodowo zajmuje się tworzeniem gier w NightDiveStudio i oprócz tego pracuje w Limited Run Games.

Jak widać, MVG z pewnością ma wiedzę na temat gier wideo, ich historii, a także tego, jak się je tworzy. Trzeba jednak przyznać, że konkretnie skrytykował decyzję Sony o streamowaniu gier z PS3:

Emulacja PS3 jest absolutnie możliwa na PS5. Sony nigdy nie było jednak zainteresowane inwestowaniem milionów, aby to zrealizować.

– pisze MVG na Twitterze

Być może spora część naszych Czytelników tego nie wie, ale dla większości deweloperów tworzenie gier na PS3 było istną katorgą. Wynikało to z zupełnie odmiennej architektury konsoli, która znacząco różniła się od tej zastosowanej w komputerach PC czy sprzętach Xboxa. Zakładam, że to właśnie z tego powodu zainwestowanie w dobrze stworzony emulator „trójki” dla PS5 jest niezwykle kosztowną inwestycją.

Sony bezpośrednio nie odniosło się jeszcze do tej sprawy, dlaczego akurat gry z PS3 będą jako jedyne streamowane na PlayStation 5. Jest jednak spora szansa, że to właśnie z powodu wymienionego w poprzednim akapicie.

Będziecie bardzo ubolewać, że nie będziecie mieli możliwości zagrania w gry z PS3 bezpośrednio na „piątce” dzięki nowej wersji PS Plus?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie