Zablokowane przedłużanie PS Plus. „Przed podwyżką nie mogę kupić abonamentu na kilka lat”  

PS Plus wrzesień 2023 - wyciekła pierwsza duża gra w ofercie
Newsy

W sieci pojawiają się narzekania graczy, którzy nie mogą przedłużyć abonamentu PS Plus. Chcieli “nazbierać” kilka lat subskrypcji na zapas, przed jutrzejszą podwyżką cen.

Posiadacze konsol PS5 i PlayStation 4 zakładają na forum Reddit wątki dotyczące problemu z przedłużeniem abonamentu PS Plus. Jak wiadomo, gracze od niemal zawsze korzystali z możliwości kupienia Plusa na kilka lat do przodu, np. podczas promocji, kiedy to za roczny dostęp do usługi płaciliśmy nawet o kilka dyszek mniej. Choć obecnie nie mamy żadnych aktywnych promocji na abonament, od 6 września jego cena mocno wzrośnie. Zatem wielu konsolowców chciało oszczędzić i kupić PS+ na kilka lat jeszcze po obecnej “starej” cenie. W wielu przypadkach okazało się to niemożliwe.

“Gdy próbuję przedłużyć subskrypcję PS Plus, pojawia się błąd”

Podobnych wątków na Reddit jest kilka, lecz wszystko sprowadza się do jednego. Sprawę dobrze obrazuje poniższy wpis, w którym czytamy:

Dlaczego za każdym razem, gdy próbuję przedłużyć subskrypcję PS Plus, pojawia się błąd? Kiedy próbuję się wylogować, wyskakuje komunikat „coś poszło nie tak”. Wszystko działa dobrze poza tym. Mogę dodać środki do swojego portfela, udało mi się kupić roczną subskrypcję (ale teraz nie mogę tego zrobić drugi raz). Próbowałem kupić jakąś tanią grę i zadziałało. Co mogę zrobić, żeby przedłużyć Plusa?

Reddit

Nie wiemy jednak, czy jest to problem ogólnoświatowy, czy jednostkowy, przytrafiający się niektórym graczom.

Wśród odpowiedzi ktoś sugeruje, że to nie jest błąd, tylko świadoma blokada możliwości przedłużenia abonamentu przez Sony. Takie podejrzenia nie są wyssane z palca. Pamiętacie jeszcze naszego newsa sprzed roku pod tytułem PlayStation oficjalnie zablokowało przedłużanie PS Plusa. Szczegóły przejścia na nową wersję usługi? Jeśli nie, to przypominam, że przed rozbiciem usługi na plany Essential, Extra i Premium mieliśmy oficjalną blokadę przedłużania abonamentu. Czy tak jest i tym razem?

Choć oficjalnie nic nie wiadomo, jeden z graczy twierdzi, że poszedł z tym problemem do oficjalnego wsparcia PlayStation:

Zapytałem dzisiaj wsparcie [techniczne PlayStation] i powiedzieli mi, że nie ma możliwości kumulowania kolejnych lat [abonamentu PS Plus]. Jestem bardzo rozczarowany.

Reakcja graczy jest do przewidzenia. Oto jeden z głosów: Nie, czekaj! Poważnie blokują kumulowanie Plusa? Czy to nie jest jakieś szaleństwo sprzeczne z przepisami konsumenckimi? Wiele osób zdecydowało się zrezygnować z subskrypcji w ramach protestu.

Nowe ceny na abonament PS Plus

Od 6 września 2023 ceny za roczny abonament PS Plus w planach Essential, Extra i Premium mają wyglądać następująco:

  • Essential – obecnie roczny abonament kosztuje 240 zł. Europejska cena wynosi 59,99€, od 6 września wzrośnie o 12€ do 79,99€. W złotówkach może to być wzrost o około 54 zł, zatem zapłacimy wkrótce około 294 zł za 12 miesięcy pakietu Essential.
  • Extra – obecnie roczny abonament kosztuje 400 zł. Europejska cena wynosi 99,99€, od 6 września wzrośnie o 26€ do 125,99€. W złotówkach może to być wzrost o około 117 zł, zatem zapłacimy wkrótce około 517 zł za 12 miesięcy pakietu Extra.
  • Premium – obecnie roczny abonament kosztuje 480 zł. Europejska cena wynosi 119,99€, od 6 września wzrośnie o 32€ do 151,99€. W złotówkach może to być wzrost o około 143 zł, zatem zapłacimy wkrótce około 623 zł za 12 miesięcy pakietu Premium.

Polskie ceny po podwyżce nie są jeszcze znane. 6 września pojawią się wraz z “nową rzeczywistością”.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie