Gracze wkurzeni na Sony. Masowo odchodzą z PS Plusa w proteście podwyżek ceny

PS Plus - gracza masowo anulują subskrypcję, niezadowoleni z podwyżek
Newsy PS4 PS5

Wielu graczy nie jest zadowolonych z tego, że Sony podniosło oficjalnie ceny PS Plus. Spora część z nich daje wyraz swojego zdenerwowania na Reddicie.

Niedawno PlayStation ogłosiło podwyżki cen za PS Plusa. Więcej o całej sytuacji i nowe ceny poznacie w tym artykule. Nie ma zaskoczenia w tym, że gracze zareagowali na to dość negatywnie. To o tyle zaskakujące, że Sony może się jednak cieszyć i to naprawdę mocno. Wszystko dlatego, że akcje Sony wystrzeliły na giełdzie.

Gracze nie są tak ucieszeni i mocno uderzają w japońskiego giganta. Na Reddicie niedawno pojawił się wpis przypominający o tym, w jaki sposób można anulować PS Plusa. Nie jest to w żadnym razie trudne, ale post zdobył bardzo duże zainteresowanie i doczekał się ponad 2 tys. “łapek” w górę. Wszystko dlatego, że wielu dotychczasowych subskrybentów Plusa postanowiło po prostu odejść, dając Sony do zrozumienia, że nie zgadza się na podwyżki.

W wielu komentarzach czytamy, że ludzie decydują się anulować subskrypcję lub już to zrobili. Niektórzy twierdzą, że chcieli po prostu zejść na tańszy poziom, ale po nagłej podwyżce cen zrezygnowali całkowicie. Część po ostatniej wiadomości zaczęła rozumieć, że tak naprawdę Plusa nie używa. Nie grają w gry multiplayer i nie ogrywają darmowych pozycji. Dlatego też postanowili zaoszczędzić, ciesząc się grami na PlayStation bez abonamentu.

Mnóstwo komentujących podkreśla to, że opłacali PS Plus, ale dopiero teraz zrozumieli, że go nigdy nie potrzebowali. Gracze multiplayer masowo decydują się na odpoczynek od gier sieciowych i poświęcenie czasu na ogrywanie singleplayerowych tytułów, które ich ominęły.

Oczywiście to wszystko jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Nawet setki odejść z subskrypcji niekoniecznie wywrą na Sony jakieś wrażenie. Wszystko zależy od tego, jak wyglądać będą kolejne miesiące. Bardzo mało prawdopodobne jest jednak, że cokolwiek to zmieni w kwestii podwyżek cen usługi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie