Star Wars w PS Plusie. Przeciek zdradza kolejną nowość w subskrypcji

PS Plus z grą Star Wars | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Star Wars: Clone Wars to dziś może zapomniana pozycja, ale niegdyś gracze całkiem ją docenili. Kolejny tytuł z PS2 ma zadebiutować w PS Plus!

Od dawna mówi się, że PS5 ma otrzymać prawdziwy zastrzyk gier z PlayStation 2, a także i innych starszych konsol producenta. Wszystko przez nowy emulator, który podobno powstaje we współpracy z kanadyjskimi specjalistami od “wskrzeszania” staroci.

PS Plus z zapomnianą pozycją z PS2

Czy faktycznie rzekomy debiut nowej gry z PlayStation 2 to zasługa ulepszonego emulatora, czy nie – czas pokaże. Teraz jednak skupmy się na najnowszym przecieku, wedle którego niebawem subskrybenci wariantu PS Plus Premium otrzymać mają kolejny tytuł. Będzie nim, jak podaje Gematsu, które doszukało się stosownych informacji na serwerach PSN, Star Wars: Clone Wars.

Pierwszą nową grą na PS2, która pojawi się w PlayStation Plus Classics Catalog, będzie Star Wars: The Clone Wars.

– informuje portal

Gra w momencie swojej premiery w 2002 roku (także na GameCube i później na Xbox) nie okazała się może jakąś szczególną rewolucją czy czymś, na co fani czekali całe życie. Mimo wszystko dostaliśmy solidny projekty osadzony w uwielbianym uniwersum, który pozwalał nam wcielić się w postacie znane ze srebrnego ekranu: Anakina Skywalkera, Mace’a Windu i Obi-Wana Kenobiego. Głowna esencja rozgrywki skupiała się jednak na potyczkach w pojazdach.

Nieopublikowane informacje wskazują na trzy opcje, do tej pory niedostępne w obecnej wersji emulatora: “Zapisywanie stanów”, “przewijanie” oraz “filtry wideo”. Wygląda na to, że gra może pojawić się w PS Plusie już w czerwcu, a konkretniej 11 czerwca 2024 roku. Tak przynajmniej głosi opis na serwerach PSN. Przypomnę również, że niedawno otrzymaliśmy potwierdzenie majowej ofert w Plusie dla wariantów Extra i Premium!

Źródło: Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie