PS Plus może otrzymać sporą nowość, która ma rekompensować podwyżkę ceny

PS Plus na marzec 2024 - wyciekła pierwsza gra. Gracze błagali od dawna | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS2 PS4 PS5

Sony chyba chce niejako zadośćuczynić graczom podwyżkę cen swojej flagowej subskrypcji PS Plus. Podobno pracuje nad nowością.

Wczoraj dostaliśmy oficjalne nowości dla subskrybentów progu PS Plus Essential na wrzesień 2023 i… zmianę ceny usługi. Otóż każdy wariant Plusa ma podrożeć, a więcej o nowych cenach obowiązujących od września przeczytacie w tym miejscu. Nic dziwnego, że PlayStation chce ratować sytuację za sprawą rzekomego pokazu State of Play.

Nowy, lepszy emulator PS2 w PS Plus

Tylko że firma ma mieć jeszcze jednego asa w rękawie. Tak przynajmniej uważa YouTuber Mystic, który w jednym z ostatnich filmów zajął się analizą aktualnego stanu PlayStation Plus. Powołuje się na swoje “wiarygodne źródła”, że Sony ma pracować nad pewną nowością. Ta w teorii może spodobać się przede wszystkim “plusowiczom”, którzy pałają uwielbieniem do dawnych gier z ery PS2. Japoński gigant rzekomo tworzy nowy emulator gier z PlayStation 2.

Pomyślicie: “po co?”. W końcu już teraz możemy grać natywnie w tytuły z tamtej generacji na PS4 i PS5. Bardziej przydałby się emulator gier z PS3, w końcu ta konsola posiada wciąż wiele wyjątkowych tytułów, w które dziś nie da się za bardzo zagrać. Z drugiej strony PS2 też może pochwalić się gigantyczną ofertą kultowych pozycji. Dla wielu graczy to wręcz najlepsza generacja w historii.

Być może Sony zdaje sobie z tego sprawę. Firma może wrzucić do katalogu gier w PS Plus kolejne znane i uwielbiane tytuły i sprawić, aby te już dodane działały lepiej za sprawą nowego emulatora. To byłaby z pewnością świetna wiadomość dla graczy, ale czy na pewno aż tak usprawiedliwiałoby wyższą cenę usługi? Z punktu widzenia odbiorców – zapewne nie. Jednak dla firmy może to być właśnie jeden z powodów, dla których w ogóle doczekaliśmy się podwyżki. W końcu za nowe technologie, narzędzia i rozwiązania się płaci.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie