PS Plus „po cichu” z bonusową grą w październiku. Ekskluzywnie dla jednego regionu

PS-Plus-bonusowa-gra
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Sony nie uwzględniło w ogłoszeniu oferty PS Plus Extra na październik jednej gry. Tytuł wylądował po cichu w usłudze, ale tylko w jednym regionie.

Możemy już pobierać 15 nowych gier na październik w ramach oferty PS Plus Extra i Premium. Ale zaraz zaraz… niektórzy gracze mogą pobierać o jedną grę więcej. Nikt w zasadzie o tym tytule nie wiedział, bo też nie uwzględniono go w oficjalnym ogłoszeniu oferty. Może dlatego, by nas nie denerwować? Gra po cichaczu wskoczyła bowiem tylko do katalogu Extra w Stanach Zjednoczonych. Można ją pobrać jedynie w tamtym regionie.

PS Plus Extra i dodatkowa gra na październik w USA

Nadprogramowym tytułem na październik w PS Plus Extra jest A-Train Express na PlayStation 4. To dosyć ciekawy symulator pociągu, łączący elementy rozwoju miasta, rozbudowy sieci kolei i zarządzania firmą. Produkcja jest mało znana choćby z tego względu, że nigdy nie doczekała się światowej premiery. Pierwotnie gra została wydana w Japonii, a następnie w USA oraz kilku innych rynkach.

PlayStation Plus w październiku z bonusową grą w USA.
PlayStation Plus w październiku z bonusową grą w USA.

Zatem zrozumiałe, że skoro w Polsce i ogólnie w Europie gra A-Train Express nie miała swojej premiery, to nie dostaliśmy jej w PS+. Niezrozumiałe jest natomiast to, dlaczego nie otrzymaliśmy jakiegoś innego dodatkowego tytułu?

Na koniec zerknijcie na trailer dodatkowej gry dla Amerykanów. Chcielibyście w nią zagrać?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie