PS Plus - logo na tle rosnących cen akcji

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

2 komentarze

Coraz mniej aktywnych graczy w sieci PlayStation. Sony jednak nie musi się tym martwić

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla PS Plus. Usługa nie zachwyciła swoją ofertą wielu graczy, choć zdarzały się nieco lepsze zestawy gier. Teraz jednak Sony odbija sobie straconych użytkowników.

W drugim kwartale bieżącego roku podatkowego PlayStation Plus posiadało 47.2 miliona subskrybentów. Patrząc na poprzedni kwartał, jest to bardzo przyzwoity wynik. Natomiast widać, że Sony utraciło milion aktywnych użytkowników PlayStation Network.

PS Plus i PlayStation Network - liczba użytkowników
Źródło: PlayStation

W pierwszym kwartale bieżącego roku podatku PS Plus zaliczył spory spadek liczby subskrybentów. Było ich ponad 1 300 000 mniej względem wcześniejszego kwartału, co mogło mocno zaniepokoić Sony. Teraz jednak odbito sobie straty i usługa zyskała 900 000 użytkowników względem poprzedniego kwartału.

Co ciekawe, pomimo spadku, usługa rozwinęła skrzydła w kwestii liczby subskrybentów. Od drugiego kwartału zeszłego roku podatkowego przybyło jej łącznie 1.2 miliona graczy. To bardzo dobry wynik, choć nie zdziwię się, jeśli Sony liczyło na nieco więcej. Teraz pozostaje tylko utrzymać taką liczbę subskrybentów.

Najnowszy przeciek wskazuje, że PS Plus na listopad 2021 zawrze w sobie kilka ciekawych produkcji. Nie wszyscy będą jednak zadowoleni. W sieci pojawia się wiele opinii wskazujących, że oferta Plusa staje się coraz gorsza i nie powala rozdawanymi grami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%