Nowy PS Plus kontra Xbox Game Pass. „Sony będzie starało się być bardziej agresywne”

Logo PS Plus na tle złotych monet i zegara
PS4 PS5

Nowa, rozbudowana wersja PS Plus zapowiada się dobrze, choć wielu graczy zwraca uwagę na brak gier ekskluzywnych w ofercie na premierę. Okazuje się, że to właśnie ten element może mocno namieszać w planach Sony.

Analityk Michael Goodman pochwalił PlayStation za wprowadzenie zmian w usłudze. Zaznaczył też, że połączenie PlayStation Plus i PS Now pozytywnie wpłynie na wartość treści, jakie oferuje usługa.

Firma Sony już dawno powinna była połączyć te dwa produkty, ponieważ właśnie w tym kierunku zmierza dzisiejszy rynek. Stworzyli atrakcyjny produkt. Zapewnienie klientom możliwości wyboru spośród setek gier oraz połączenie dostępu do trybu wieloosobowego jest bardzo ważne.
Jest to zasadniczo obniżka cen gier w ramach subskrypcji. Zamiast dwóch różnych produktów w cenie 9,99 dolarów, jeden z nich, PlayStation Plus, który cieszy się ogromnym powodzeniem, i który subskrybuje około 72% użytkowników. W przeciwieństwie do produktu PS Now, który subskrybuje około 5% posiadaczy konsol. Widać więc, że w oczach konsumentów produkt PS Now nie ma takiej wartości.

– powiedział analityk Michael Goodman w rozmowie z GamesIndustry.biz

Goodman twierdzi jednak, że nowy Plus nie będzie miał takiej „siły przyciągania” jak Xbox Game Pass. Wynika to między innymi z braku gier ekskluzywnych w ofercie w chwili ich premiery.

Nie będzie on (PlayStation Plus – red. ) miał takiej siły przyciągania jak usługa Microsoftu. Sądzę, że Sony będzie starało się być bardziej agresywne, jeśli chodzi o okresy między wydaniem nowych gier a dodaniem ich do usługi, a także przy dodawaniu nowych tytułów od innych twórców i wydawców.

– kontynuował

Uważam, że Plus faktycznie nie trafi do tak szerokiego grona graczy, jak Game Pass. Usługa Microsoftu w tej chwili zdaje się być bardziej opłacalna i wątpię, aby w ciągu kolejnych miesięcy miało się to zmienić. Myślę jednak, że Sony nie zmienia PS Plus, aby stawać w szranki z Game Passem – to jednak dwie nieco inne usługi.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie