Exclusive’y PlayStation na premierę w PS Plus? Jim Ryan nie owija w bawełnę

Logo PS Plus i szef PlayStation Jim Ryan
PS4 PS5

Zapowiedź nowej wersji PS Plus to spore wydarzenie dla graczy PlayStation. A co z premierami nowych gier od Sony w usłudze?

Jim Ryan skomentował ujawnienie nowego Plusa i nie pozostawił żadnych złudzeń. Na ten moment stanowisko PlayStation pozostaje niezmienione.

PlayStation nie zmienia taktyki w sprawie PS Plus

Na razie możemy zapomnieć o premierowych tytułach w PlayStation Plus. Jim Ryan mówi jasno, że Sony nie planuje wprowadzania swoich najświeższych produkcji do usługi w chwili ich debiutów.

Jeśli chodzi o umieszczanie naszych własnych gier w tej usłudze, lub w innych naszych usługach, w chwili ich wydania… jak dobrze wiecie, nie jest to droga, którą podążaliśmy w przeszłości. I nie zamierzamy tego robić w przypadku tej nowej usługi. Uważamy, że gdybyśmy mieli to zrobić z grami, które tworzymy w PlayStation Studios, ten samonapędzający się cykl zostałby przerwany. Poziom inwestycji w nasze studia nie byłby możliwy i uważamy, że efekt domina w postaci jakości gier, które tworzymy, nie byłby czymś, czego oczekują gracze.

– powiedział Jim Ryan w rozmowie z GamesIndustry.biz

Nie traćcie jednak nadziei – Ryan wspomniał, że być może w przyszłości firma zmieni swoje podejście.

Premiery w PS Plus? Może kiedyś

Jako przykład podał tworzenie portów gier PlayStation na PC. Kiedyś zdawało się to być nierealne, ale Sony zmieniło zdanie – podobnie może być też w przypadku premier w Plusie.

Świat zmienia się obecnie tak szybko, że nic nie jest wieczne. Kto by pomyślał jeszcze cztery lata temu, że gry AAA PlayStation będą wydawane na PC? Zaczęliśmy to robić w zeszłym roku (zaczynając – red. ) od Horizon Zero Dawn, potem Days Gone, a teraz God of War (…). Spoglądam cztery lata wstecz i myślę, że nikt by tego nie przewidział.
Dlatego na tym etapie nie chcę niczego przesądzać. Wszystko, o czym dziś mówię, to podejście, które przyjmiemy w najbliższym czasie. Patrząc na nasz obecny model wydawniczy, nie miałoby to sensu. Ale w tej branży, jak wszyscy wiemy, wszystko może się bardzo szybko zmienić.

– kontynuował

Szkoda, że PlayStation jeszcze nie zdecydowało się na udostępnianie swoich gier na premierę w ramach usługi. Na tym polu Xbox Game Pass nadal wygrywa z konkurencyjną (choć jednak na paru płaszczyznach inną) propozycją.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie