Stray 2 chyba zostanie zapowiedziane! Fani kotów i Xbox też głośno zamruczą.

stray 2 zapowiedź
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Dużo wskazuje na to, że niedługo zobaczymy oficjalną prezentację Stray 2. Wydawca może ujawnić kontynuację w trakcie konferencji poświęconej indykom.

Gdybyście zapytali mnie, czy niezależna przygodówka z udziałem futrzaka ma szansę przebić się przez tuzy gier AAA, sprzedać się w milionach kopii i zostać okrzykniętą jedną z najlepszych gier 2022, zapytałbym się, co łyknęliście, bo też chcę. Jednak wszystkie te rzeczy potwierdziły się co do joty. Stray niespodziewanie zyskał sobie sympatię wielu graczy. Na platformie Steam jest to druga najlepiej oceniania produkcja z poprzedniego roku (97% pozytywnych recenzji na 118 tys. głosów). Dodam również, że łączna liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła 3,6 mln sztuk, co też jest ogromnym osiągnięciem, bo po dziś dzień znajduje się w abonamencie PS Plus Extra, i dostępna jest tylko na PlayStation i PC. Choć to ostatnie może za chwilę się zmienić.

Wydawca Stray – Annapurna Interactive – ogłosił, że 29 czerwca wystartuje z własną konferencją, od początku do końca poświęconą nowym indykom. W zwiastunie wydarzenia pojawia się sekcja z fragmentami nadchodzących gier. Możemy zobaczyć zajawkę z Cocoon, Lorelei and the Laser Eyes, Open Roads oraz Bounty Star. Wśród nich przez kilka sekund wyświetlone są także sceny ze Stray. To oznacza tylko jedno – kocia przygodówka zmierza na nową platformę i łatwo się domyśleć, że chodzi o Xbox. Już wcześniej były ku temu przesłanki, jak np. uzyskanie przez grę ratingu wiekowego na konsole Microsoft.

Wydawca zostawił podpowiedź – to chyba Stray 2!

Zapowiedź czerwcowego wydarzenia skrywa jeszcze coś, czego nikt nie zauważył bądź nie zdążył połączyć faktów. Tuż pod koniec wideo wyświetla się informacja wydawcy, który informuje, że oprócz wyróżnionych gier ogłosi swoją największą, nigdy nie ujawnioną produkcję. Intrygującemu ogłoszeniu towarzyszą dwa kadry – jakaś postać pracująca przy wizjerze maszyny oraz monitor wyświetlający niewyraźny obraz. Druga podpowiedź jest bardzo wymowna, bo widoczny na ekranie jest kształt futrzaka.

Chyba rozumiecie do czego zmierza ta zagadka? Najpewniej chodzi o zapowiedź Stray 2, ale w kontynuacji przeczuwam, że nie będziemy już sterować kotem. W zaciemnionym kształcie zwierzaka długość uszu może sugerować obecność w rozgrywce psa. Ale nie dam sobie uciąć Waszej ręki.

Może jest na sali jakiś specjalista, który mógłby podważyć tę tezę?

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij: