PS Plus z zapowiedzią nowej funkcji, z której skorzystasz na PS5

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Mija dokładnie rok, od kiedy usługa PS Plus przeszła wielkie zmiany. 12 miesięcy temu Sony rozbiło ją na trzy progi: Essential, Extra oraz Premium. Ten ostatni otrzyma nowe możliwości.

Od końca czerwca 2022 roku możemy korzystać z nowych wariantów PS Plus: Essentials, Extra oraz Premium. W najdroższym pakiecie dostajemy, oprócz wszystkiego co oferują niższe progi, dodatkowe profity. Mamy bibliotekę klasyków z poprzednich generacji, wersje próbne wybranych gier oraz możliwość uruchamiania niektórych tytułów z PS3 oraz PS4 w chmurze. Nie trzeba ich zatem pobierać na dysk. Sony postanowiło rozszerzyć możliwości streamingu i zapowiada oczekiwaną zmianę.

Chcesz kupić PS Plus Essential, Extra lub Premium w promocji?

To proste, wystarczy doładować portfel w PS Store tanimi doładowaniami ze sprawdzonego sklepu Instatnt Gaming:

Streaming gier z PS5 będzie możliwy!

Ogłoszoną nowością jest możliwość strumieniowania wybranych gier z PS5. Jak wspomniałem, obecnie można pobawić się w chmurze jedynie przy wybranych tytułach z dwóch poprzednich generacji. Nowe możliwości mają być dostępne jedynie dla posiadaczy konsoli PlayStation 5.

Obecnie testujemy przesyłanie strumieniowe w chmurze dla obsługiwanych gier na PS5 — obejmuje to tytuły na PS5 z katalogu gier PlayStation Plus, wersje próbne gier, a także obsługiwane cyfrowe tytuły na PS5, które posiadają gracze.

PlayStation Blog

Zatem jak widać, przesył strumieniowy obejmie gry z PS Plus, triale i niektóre inne tytuły, które wyszły na nową generację. Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy nowa funkcja zostanie wdrożona. Jest ona na wczesnym etapie rozwoju, choć trwają już jej testy wewnątrz firmy. Sony podkreśla jedynie, że poda ramy czasowe premiery, kiedy tylko firma będzie na to gotowa.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie