PS Plus na październik 2021 hot or not? Czy Sony utrzymało poziom?

PS Plus październik 2021 - logo ps plus na tle lawy i kostek lodu
Felieton

Wczoraj doszło do oficjalnego ogłoszenia oferty PS Plus na październik 2021. W nadchodzącym miesiącu w ręce abonentów usługi PlayStation trafią 3 gry. Jak w naszej opinii wypadły kolejne propozycje Sony?

Chyba niepotrzebnie liczyliśmy na podtrzymanie dobrej passy z gratisowymi tytułami dodawanymi w ramach Plusa. W ostatnim “hot or not?” znacznie przeważały dobre opinie na temat prezentów dobrego wujka Sony. Rzućmy raz jeszcze okiem na produkcje, które już 5 października trafią w ręce subskrybentów.

PS Plus październik 2021 – oferta i nasza ocena gier

  • Hell Let Loose (PS5)
  • Mortal Kombat X (PS4)
  • PGA TOUR 2K21 (PS4)

Napisałbym, że jestem zawiedziony, ale nie miałem większych oczekiwań. Nowa oferta PS Plus nie powala. Jedyną interesują mnie pozycją jest Hell Let Loose, na które czaję się już od paru ładnych miesięcy. Mortal Kombat X mam w ramach PS Plus Collection, więc nawet nie przypiszę go do konta, a PGA Tour 2K21… cóż interesuję się golfem tak bardzo, jak budową reaktorów jądrowych – ani trochę.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 2.5/5

Jakub Stremler

Jako wielki fan łączenia strategii i możliwości popisania się skillem niezwykle cieszę się z faktu dodania Hell Let Loose do Plusa. Mortal Kombat X w mojej opinii to spore nieporozumienie, ponieważ właściciele PS5 mają ten tytuł z PS Plus Collection. Moje ostatnie trzymanie kija golfowego w ręku było podczas ogrywania Hotline Miami kilka lat temu, więc po PGA Tour 2K21 nie sięgnę. Gry sportowe nie były nigdy moim must play’em i w tym przypadku również sobie odpuszczę.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 1/5

Michał Wieczorek

Jakiś czas temu, gdy w Plusie były drętwe zapasy i CoD, stwierdziłam, że jeśli jeszcze raz dadzą bijatykę i strzelaninę, to rozważę rezygnację z subskrypcji. Well… Ogólnie nie jest dla mnie ważne, czy Mortal Kombat jest dobrą grą, czy nie, skoro: 1. i tak już to dali w PS Plus Collection; 2. i tak w to nie zagram. A jeśli Sony tak lubi się powtarzać, to i ja powtórzę: znowu nic ciekawego.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 1/5

Dagmara Kottke

Sony jak zawsze się stara, ale jak zawsze każdemu nie dogodzi. Perełką oferty PS Plus na październik jest Hell Let Loose i choć to “tylko multiplayer”, to sam klimat II wojny światowej i realistyczne ukazanie walk, jak dla mnie, ratują sytuację. Mortal Kombat X jest co prawda w PS Plus Collection, ale bijatykę dostają posiadacze PlayStation 4, a nie nowej generacji, więc wybaczam. Pewnie ktoś przygarnie, jeśli chce zobaczyć, jak wyglądają organy ludzkie. PGA TOUR 2K21… no cóż. Jeśli miałbym zagrać w jakiś symulator golfa, to jedynie w symulator Volkswagena Golfa GTI na torze w Nurburgring.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 2.5/5

Dariusz Madejski

Marny to miesiąc dla właścicieli PS5, oj marny… Zacznijmy od tego, że Sony pomyliły się chyba wersje Mortal Kombat. To nie był zły pomysł, aby wrzucić X część, jednak podstawowa edycja już kisi się w Plus Collection. Oznacza to, że gracze dostaną nie 3, a tylko dwie nowe gry i to też z gatunków, które pupy nie urywają. Bo ilu jest wśród społeczności fanów golfa, ilu miłośników sieciowych strzelanek? Ja do żadnej grupy nie należę. Myślę, że Sony po raz kolejny zrobiło na swoich użytkownikach fatality, z tych najbardziej brutalnych.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 0.5/5

Grzegorz Rosa

W Hell Let Loose przegrałem dziesiątki godzin na PC i muszę przyznać, że do tego samego zachęcam użytkowników PlayStation, szczególnie tych, którzy tęsknią za realistycznym ukazaniem II wojny światowej. Mortal Kombat X jest świetną pozycją, ale znajdziemy ją też w PS Plus Collection. Sony wydaje się więc wciąż recyklingować oferty dla graczy. Z kolei PGA Tour 2K21 jest czymś, co można włączyć na dwie godziny, a później kompletnie zapomnieć. Jak dla mnie – HLL bezsprzecznie ratuje dość nieciekawą sytuację.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 2.5/5

Artur Łokietek

W mojej opinii dostajemy ciekawą strzelankę Hell Let Loose, której warto dać szansę. Tytuł wymaga cierpliwości, skupiając się na wolniejszym tempie rozgrywki, jednak emocje, które oferuje, są nieporównywalne z innymi strzelankami. Realizm II wojny światowej został całkiem dobrze przedstawiony. Z kolejnej produkcji ucieszą się tylko posiadacze PS4, ponieważ gracze na nowszej konsoli już mają do niej dostęp dzięki PS Plus Collection. Mortal Kombat X jest świetną propozycją dla fanów bijatyk. MK to kultowa marka, a dziesiąta odsłona należy do tych udanych. Z kolei PGA Tour 2K21 to propozycja dla koneserów golfa. Spokojna i relaksująca gra może również zaciekawić osoby, które nie interesują się tym sportem. Mimo to zachęcam do spróbowania.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 4/5

Filip Górka

Jak widać, raczej w większości przypadków głosy się tym razem powtarzają i PS Plus na październik 2021 nie przypadł nam do gustu. A jaka jest Wasza opinia? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie