Warto czekać na gry w PS Plus na luty. Ekskluzywny tytuł wspierany przez długi czas i to za darmo

PS Plus na luty 2024 z grą wspieraną na lata | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Foamstars może okazać się albo niewypałem, albo wielkim hitem. Jest to pierwsza ujawniona gra w ofercie PS Plus na luty 2024, jaką znamy.

Miejmy nadzieję, że tym razem Square Enix się uda, bo deweloperzy zapowiedzieli bardzo długie wsparcie produkcji. Jeśli tytuł się nie przyjmie i nie zdobędzie serc dużej liczby graczy, to ich wysiłki mogą pójść na marne, a nawet obietnice aktualizowania gry przez „co najmniej rok” niewiele tu pomogą.

Chętni na PS Plus? W styczniowej ofercie znajdziecie świetne pozycje, a i luty zapowiada się naprawdę nieźle, bo zaoferuje Foamstars na czele. Jeżeli zastanawiacie się nad subskrypcją, poniższe tanie karty doładowujące zdecydowanie pomogą Wam zaoszczędzić dodatkowo.

PS Plus na luty 2024 z potencjalnym hitem wspieranym przez „co najmniej rok”

Niedawno PlayStation oficjalnie potwierdziło, że Foamstars będzie w ofercie gier dostępnych w PS Plus na luty 2024. Jednocześnie warto zaznaczyć, iż mowa nie tylko o premierze, ale i grze ekskluzywnej na PS4 i PS5. Tytuł przygotowuje Square Enix i tym razem nawet nie ukrywają, że ich główną inspiracją jest szalenie popularny Splatoon ze Switcha.

Foamstars to sieciowa (choć umożliwiająca rozgrywkę solo) gra imprezowa, w której drużyny graczy staną naprzeciw siebie w potyczkach w… pianie. Tak, dostaniemy tam różnych bohaterów z osobnym arsenałem, ale główną bronią będą właśnie spluwy na kolorową pianę. Brzmi niekoniecznie atrakcyjnie? No cóż, gra mimo wszystko ma szansę na zostanie nowym hitem.

Deweloperzy o tym wiedzą i już teraz obiecują wiele contentu przez kolejny rok. Oznacza to, że wsparcie tego tytułu trwać ma co najmniej kolejne 12 miesięcy po debiucie, ale nie znamy szczegółów. Wiemy, że oprócz darmowej zawartości, pojawi się przepustka sezonowa z zawartością premium (ale też rzeczami dla każdego).

Kluczową rzeczą jest upewnienie się, że wszystko, co jest związane z podstawową rozgrywką – nowa postać, tryb lub mapa – dzięki strukturze podwójnej przepustki sezonowej oznacza, że każdy użytkownik otrzyma je za darmo, więc nie segmentujemy graczy, a następnie dla tych, którzy chcą pójść o krok dalej z większą liczbą przedmiotów kosmetycznych lub możliwością szybszego odblokowywania postaci, oferujemy taką opcję.

– informuje Rich Briggs, dyrektor wykonawczy ds. strategii wydawniczej w Square Enix dla GamingBolt

Oznacza to, że gracze za nowe mapy i postacie nie muszą płacić. Za odblokowywane punkty zdobędziemy nowe przedmioty kosmetyczne i elementy wyposażenia, ale skiny kupimy też za prawdziwe pieniądze. Brzmi klasycznie, ale czy wystarczy, aby gracze zostali przy grze dłuższy czas? No cóż… tego dowiemy się w ciągu kolejnych miesięcy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie