Gra z PS Plus na marzec pretekstem, by ubliżać PC-towcom

Battlefield-2042-PS-Plus
Newsy PC PlayStation Plus PS4 PS5 Xbox Series XOne

Wśród gier z oferty PS Plus marzec 2023 znajdziemy m.in. strzelankę Battlefield 2042. Pojawił się apel, by każdy kto pobierze produkcję, broń boże nie grał w nią z posiadaczami wersji PC.

Jak wiadomo, Battlefield 2042 wchodzi w skład oferty PS Plus marzec 2023. Gra posiada opcję rozgrywki międzyplatformowej, dzięki czemu możliwa jest wspólna zabawa konsolowców z PCtowcami. I tutaj pojawiła się wątpliwość części społeczności, czy jest to dobry pomysł.

Battlefield 2042 wkrótce w PS Plus. Wyłączysz cross-play?

Kto czeka na Battlefield 2042 w PS+, będzie mógł pobierać grę i wskakiwać na serwery od 7 marca. Zapewne dzięki obecności gry w usłudze, zyska ona drugi oddech. Tymczasem na Reddit popularność zdobywa poniższy wątek, zatytułowany “Każdy, kto planuje zagrać w Battlefield 2042 w przyszłym miesiącu, powinien wyłączyć grę międzyplatformową“.

Autor wątku przekonuje, że jeśli wyłączysz cross-play, to wiele osób będzie Ci wdzięcznych, ponieważ zwiększająca się liczba nowych graczy pomoże znaleźć serwery bez “PC Sweats”, aby gracze konsolowi mogli grać w spokoju.

Komentarzy pod wątkiem przybywa, a zdania są podzielone. Pojawiają się głosy aprobaty. Tutaj argumentem jest to, że gracze PC często oszukują, stosując w strzelankach cheaty ułatwiające rozgrywkę. Przypomina mi się od razu sytuacja z zeszłoroczną betą Call of Duty Modern Warfare 2, która została zalana falą oszustów. Tam popularne było namierzanie przeciwników przez ściany czy stosowanie aimbotów. Są to np. programy działające w tle, które automatycznie ustawiają celownik broni na przeciwniku. Oszust musi jedynie nacisnąć fire, by sprzątnąć wroga.

Przecież nie każdy oszukuje!

Z drugiej strony pojawiają się głosy, że oszustwa w shooterach nie są nagminne i jak ktoś dobrze gra, to sobie poradzi. A jak jest słaby, to po prostu przegrywa. No, i na konsolach jest wspomaganie celowania. Tego nie zapominają wytknąć konsolowcom posiadacze komputerów.

A Ty jak sądzisz – czy jest sens wyłączać rozgrywkę międzyplatformową, czy machnąć na to ręką i po prostu wpadać na pole bitwy bez oglądania się przez ramię. Daj znać w komentarzach poniżej!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie