„Nie grajcie z PCtowcami, bo oszukują!”. Posiadacze PlayStation i Xbox mają dosyć bety CoD Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare III wycieka. Pierwsze obrazki z gry
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

No i mamy powtórkę z rozrywki… Beta Call of Duty Modern Warfare 2 została zalana falą oszustów. Konsolowcy odcinają cross-play z osobami grającymi na PC.

Trwa walka w becie Call of Duty Modern Warfare 2 i niestety, jest to walna nieczysta. Mowa o cheaterach, którzy rozpanoszyli się na polu bitwy. Osoby, które biorą udział w testach na PlayStation i Xbox, za wszystko winią PCtowców.

Beta Call of Duty Modern Warfare 2 z plagą oszustów

Skończyło się na tym, że gracze konsolowi zaczęli wyłączać funkcję cross-play, aby uniknąć spotkania z graczami PC. To właśnie ta platforma jest uważana za najbardziej problematyczną, jeśli chodzi o stosowanie nieczystych zagrywek. Oczywiście to wielkie uogólnienie, lecz w sieci można znaleźć od groma opinii uczestników bety, którzy winę zrzucają na PCtowców.

Wśród oszustw, popularne w becie Beta Call of Duty Modern Warfare 2 jest namierzanie przeciwników przez ściany czy stosowanie aimbotów. Są to np. programy działające w tle, które automatycznie ustawiają celownik broni na przeciwniku. Oszust musi jedynie nacisnąć fire, by sprzątnąć wroga.

Studio Infinity Ward widzi problem i obiecuje działać. Już wczoraj ponoć mieli zająć się oszustami, by nie psuli zabawy uczciwym graczom. Widzicie, żeby coś się poprawiło?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie