Premiera w PS Plus na luty szturmem zdobyła popularność wśród graczy

PS-Plus-PS5
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Nowa gra w PS Plus na luty, która pojawiła się w usłudze w dniu swojej premiery, zdobyła ogromne zainteresowanie wśród posiadaczy PS5 i PlayStation 4.

Dokładnie tydzień temu Sony udostępniło gry z oferty PS Plus luty 2024 dla progu Essential. Dzisiaj już wiemy, który z tytułów okazał się najbardziej popularny, a które miały mniej szczęścia. Największym wygranym okazała się premiera od studia Square Enix, która przyćmiła Plusową konkurencję. Mowa oczywiście o Foamstars, czyli grze porównywanej często do Splatoon od Nintendo.

Foamstars z PS Plus w pierwszej dziesiątce popularności

Dzięki danym serwisu trutrophies dowiedzieliśmy się, że wszystkie gry z oferty Essential na luty znalazły się w TOP40 najpopularniejszych obecnie gier na PlayStation. Przypomnijmy, że poza Foamstars, chodzi o Rollerdrome oraz Steelrising.

Wspominane już Foamstars to zręcznościowa gra akcji, w której bierzemy udział w potyczkach z giwerą w ręku. Zamiast amunicji, wypluwamy z lufy pianę, a ta pozwala nie tylko likwidować przeciwników. Z piany budujemy zapory i różne konstrukcje. Jeśli pokryjemy swoim kolorem powierzchnię, możemy się po niej szybko poruszać i również zdobyć dzięki temu przewagę. Foamstars okazało się strzałem w dziesiątkę i znalazło się w TOP10 nowego rankingu, lądując na miejscu nr 8.

Ponad 20 oczek niżej zobaczymy Rollerdrome, czyli zwariowane połączenie strzelaniny z jazdą na rolkach. Za grę odpowiadają twórcy nagradzanej serii deskorolkowej OlliOlli, zatem można powiedzieć, że wciąż zostajemy „na kółkach”. Z tym że tutaj nie liczą się jedynie dzikie akrobacje, lecz również walenie śrutem z broni palnej. To bardzo udana produkcja, lecz w nowym rankingu popularności znalazła się daleko za Foamstars, dopiero na 29 miejscu.

Jeszcze słabiej poradziło sobie Steelrising, które jest zresztą najgorzej ocenianą grą z całej trójki. Podczas gdy średnia ocena dla Foamstars wynosi w PS Store 3.47/5, a Rollerdrome 3.45/5, to przy Steelrising widzimy jedynie 3.0/5. Kiepsko, co widać również po zainteresowaniu graczy. W dzisiejszym TOP 40 gra od studia Spiders uplasowała się na 34 pozycji. Choć jest to oczywiście przyzwoita zabawa dla osób, które gustują w RPG akcji typu soulslike. Warto jednak dodać, że ten tytuł został udostępniony jedynie na PlayStation 5, a dwa pozostałe możemy ogrywać na obu generacjach.

To teraz czekamy na ofertę Extra i Premium

Dajcie znać, w które z tych gier pocinacie i czy warto było je pobrać z PS Plus! My przypominamy na koniec, że już jutro, 14 lutego po godzinie 17:30, poznamy tytuły z oferty Extra i Premium na luty. Gracze mają już swoje typy i życzenia, co do nowych gier w ofercie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie