Tak się nie robi. PS Plus pozbył się trzech gier w bardzo nieładny sposób [Aktualizacja]

PS-Plus-final-promocji
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Niespodziewanie z katalogu PS Plus Extra wyrzucono trzy dodatkowe gry, które nawet nie miały daty usunięcia w PS Store.

[Aktualizacja]

19 marca z katalogu PS Plus Extra usunięto nie 7, a 10 gier na PS5 i PlayStation 4. O siedmiu wiedzieliśmy od dawna, dlatego mogliśmy przygotować się na ich odejście. Zresztą, od około miesiąca na kartach każdego z tych tytułów w PS Store widniała data “odejścia z usługi”. Jednak są trzy produkcje, które ich nie posiadały, a również zostały wczoraj zablokowane.

Chodzi o gry wydawane przez popularnego wydawcę Koei Tecmo, a konkretnie o:

  • WARRIORS ALL-STARS,
  • Nights of Azure
  • Nights of Azure 2

Firma co prawda informowała 13 marca, że wspomniane gry odejdą z katalogu Extra, lecz nie ujawniono, kiedy to się stanie. Z uwagi na to, że wieści podano na tydzień przed marcowym czyszczeniem katalogu, mało kto się spodziewał, że również gry od Koei Tecmo znikną w tym miesiącu. I jak wspomniałem, na kartach nieszczęsnej trójcy w PS Store nawet nie pojawiły się daty ich usunięcia. Niemal jasnym było, że mamy czas na zabawę przy nich aż do kwietnia. A jednak nie! Tak się po prostu nie robi…

[Oryginalna wiadomość]

Szykujcie się na usunięcie gier spod skrzydeł Koei Tecmo z PS Plus Extra. Firma podała trzy tytuły, które zostaną wyrzucone z usługi, choć jeszcze nie wiadomo kiedy. Lecz uważamy, że ich kres nadejdzie 16 kwietnia, ponieważ gdyby odchodziły w marcu, Sony przekazałoby takie informacje wcześniej. Pamiętajmy też, że wszystkie tytuły, które odejdą z katalogu Extra w tym miesiącu, posiadają już na swoich kartach w PS Store stosowne dopiski z datą usunięcia (czyli 19 marca). Przy wymienionych grach Koei Tecmo takich dat nie widzimy, zatem na pewno zostaną z nami dłużej.

PS Plus w kwietniu może stracić następujące gry

Dzisiaj po południu Sony oficjalnie ujawni ofertę PS Plus Extra i Premium na marzec. W ciągu kilkunastu godzin dowiemy się również, jakie gry odejdą z usługi w kwietniu. Nie zdziwcie się zatem, kiedy zobaczycie na niej tytuły od Koei Tecmo. No dobra, a co konkretnie stracimy? Firma przekazała informacje w mediach społecznościowych, m.in. na Facebooku:

Niektóre z naszych gier opuszczają usługę PlayStation Plus Extra: WARRIORS ALL-STARS, Nights of Azure oraz Nights of Azure 2. Subskrybenci PlayStation Plus mogą skorzystać z promocji na gry, która będzie aktywna przez ograniczony czas.

Koei Tecmo

Choć gry spod szyldu Koei Tecmo nie należą do głównego nurtu i interesują u nas wąską liczbę graczy, to z pewnością będzie czego żałować. Zwłaszcza WARRIORS ALL-STARS, czyli gry akcji z wszystkimi gwiazdami wydawcy. To 30 bohaterów znanych z różnych marek firmy, jak choćby Sanada Yukimura z serii Samurai Warriors oraz Kasumi z Dead or Alive. Gry z serii Nights of Azure to natomiast produkcje RPG osadzone w oryginalnym i mrocznym świecie fantasy. Obie opowiadają historię krainy, w której ludzkość rządzi za dnia, a po zmroku władzę przejmują demony Władcy Nocy.

Źródło: https://www.facebook.com/koeitecmogames/

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie