PS Plus na kwiecień 2024. Zauważono listę 11 gier na stronie PlayStation

PS Plus na marzec 2024 - wyciekła pierwsza gra. Gracze błagali od dawna | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Sony zaktualizowało zakładkę “Last chance to play”, w której podawane są gry na PS5 i PS4 szykowane do usunięcia z PS Plus Extra. W kwietniu odejdzie aż 11 tytułów, ale są i dobre wieści.

Jeśli zastanawiacie się, jakie gry opuszczą katalog PS Plus Extra w kwietniu 2024, to spójrzcie na poniższą grafikę. Pojawiła się ona na forum Reddit i choć przedstawia sporo tytułów do “odstrzału”, są to zazwyczaj tytuły mniejszego kalibru. Z pewnością są to dobre wieści, ponieważ spodziewaliśmy się usunięcia z PS+ w kwietniu tak grubych hitów jak GTA 5, Kena: Bridge of Spirits czy Wolfenstein II: The New ColossusWolfenstein: The Old Blood Doom Eternal. Były co do tego naprawdę przekonywujące przesłanki.

Jak jednak widzimy, na liście nie znalazła się żadna ze wspomnianych produkcji. Sprawdziliśmy karty poszczególnych gier z listy w PS Store i póki co, nie umieszczono na nich dat usunięcia. Jednak nie jest tajemnicą, że Sony zablokuje do nich dostęp w dniu, w którym pojawi się nowa oferta PS+ Extra i Premium na kwiecień. Zatem mamy czas na granie dokładnie do 16 kwietnia, godziny 11:00 czasu polskiego.

Jakie gry opuszczą PS Plus Extra w kwietniu 2024?

Jak wspomnieliśmy, źródłem informacji jest grafika opublikowana na Reddit. Oto ona:

PS Plus Extra kwiecień 2024 - lista gier opuszczających usługę.
PS Plus Extra kwiecień 2024 – lista gier opuszczających usługę.

Żeby łatwiej ogarnąć wszystkie tytuły, wymieniamy je na liście:

 • Ghostbusters: The Video Game Remastered
 • Bassmaster Fishing
 • Necromunda Underhive Wars
 • Chicken Police Paint It Red
 • Soul Calibur VI
 • Fighting EX Layer
 • R-Type Final 2
 • Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX
 • Reel Fishing Road Trip Adventures
 • Everspace
 • Dangerous Golf

Zatem licząc od dzisiaj, mamy niecałe trzy tygodnie, by usiąść do interesujących nas gier z listy i je ukończyć. Po usunięciu z usługi, wszystkie zostaną zablokowane niezależnie od tego, czy mamy je pobrane czy też nie. Choć jak już wspominaliśmy, jest prosty trik, by przedłużyć sobie dostępność do usuwanych tytułów o calutkie dwa tygodnie.

Największymi z odchodzących będą tym razem Ghostbusters: The Video Game Remastered, Everspace oraz Soul Calibur VI. To właśnie na tej trójce polecamy się skupić, jeśli jeszcze nie mieliście okazji po nie sięgnąć.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie