Klasyki z PS Plus zadziałają płynniej. PlayStation potwierdza zmianę w Europie

PS Plus - klasyczne gry
Newsy PS4 PS5

PlayStation potwierdza, że planuje wprowadzić wersje NTSC klasyków z PS Plus do Europy. Gracze nie będą zdani na gorsze warianty PAL, które trafiły do subskrybentów w chwili europejskiej premiery nowej wersji usługi.

Choć nie potwierdzono, które gry otrzymają wersje NTSC w Europie, Sony zaznacza, że mowa tu o większości klasycznych produkcji dostępnych w ramach PlayStation Plus. Jeśli któryś z interesujących Was tytułów działa obecnie w wersji PAL, istnieje bardzo duża szansa, że niedługo zamieni się w NTSC. A kiedy dokładnie? Cóż, terminu wprowadzenia poprawki jeszcze nie ujawniono.

Planujemy wprowadzenie opcji NTSC dla większości klasycznych gier oferowanych w ramach planu PlayStation Plus Premium i Deluxe w regionach Azji, Europy, Bliskiego Wschodu, Indii, Afryki Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

– informuje PlayStation Europe na Twitterze

Wersje NTSC pozwalają na rozgrywkę w 60 Hz, a PAL w jedynie 50 Hz. Choć różnica zdaje się nie być duża, gracze otrzymują w grach PAL zauważalnie słabszą płynność rozgrywki. Niedawno wprowadzono aktualizację, która ma zwiększać płynność działania gier w wersjach PAL, lecz łatka wywołała dodatkowe błędy i nie można uznać jej za optymalne rozwiązanie.

Dobrze, że gry z PS Plus zadziałają w Europie w wersjach NTSC, bowiem powinno to całkowicie wyeliminować problemy z działaniem starszych pozycji na PS4 i PS5. Szkoda tylko, że PlayStation nie wyrobiło się z wprowadzeniem tej zmiany na premierę przebudowanej usługi.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie