PlayStation chciało dobrze, a pogorszyło sprawę. Klasyczne gry z PS Plus z kolejnym problemem

PS Plus wrzesień 2021 - gry na PS4 i PlayStation 5. Oferta
Newsy PS4 PS5

PlayStation chciało naprawić problemy z działaniem klasycznych gier oferowanych w PS Plus Premium, ale coś mocno nie wyszło. Niby jest płynniej, ale z ghostingiem.

W regionach, w których udostępniono już nowe PlayStation Plus, pojawiła się aktualizacja dla niektórych gier z PS1. Patch polepsza płynność rozgrywki dzięki mieszaniu klatek, a więc obraz jest bardziej płynny. Szkoda tylko, że płynność przychodzi kosztem okropnego ghostingu, który jest mocno zauważalny. Poniżej zobaczycie porównanie obrazu przed i po aktualizacji.

Choć w trakcie szybkiej rozgrywki kłopot może nie być mocno widoczny, bardziej powolne gry i zrzuty ekranu to już inna bajka, wszak tam ghosting będzie zauważalny. Nie każdego będzie to drażnić, ale jednak każdy by wolał, aby klasyczne tytuły działały lepiej.

Przypuszczam, że PlayStation chciało szybko rozwiązać problem niezadowalającej płynności działania gier z PS1 w PS Plus, ale sposób mający naprawić problemy nie został odpowiednio sprawdzony przed wydaniem łatki. Spodziewałbym się, że w najbliższych dniach lub tygodniach wydana zostanie kolejna aktualizacja, która zajmie się problemem ghostingu.

Premiera nowego PlayStation Plus w Azji jest… dziwna. Z jednej strony widać bogatą ofertę i sprawnie przeprowadzone aktualizacje do wyższych progów subskrypcji, a z drugiej mamy zamieszanie z dodatkowymi opłatami i problemy techniczne klasycznych gier. Mam nadzieję, że do chwili europejskiej premiery większość problemów zostanie wyeliminowana.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie