Ulepszenia klasycznych gier z PS Plus w praktyce. Różnice widoczne na pierwszy rzut oka

PS Plus wrzesień 2021 - logo
Newsy PS4 PS5

W malezyjskim PS Store pojawiają się klasyczne gry zmierzające do PS Plus. Poznaliśmy nowe funkcje, a teraz możemy zerknąć na to, jak prezentują się one w praktyce – za przykład posłużyło Oddworld: Abe’s Odysse z pierwszego PlayStation.

Jedną z najważniejszych opcji, o której zapewne nie pomyśleliście, jest możliwość zapisania i wczytania gry w dowolnym momencie. Ponad dwie dekady temu mogliśmy zapomnieć o gęsto rozmieszczonych punktach kontrolnych, a i poziom trudności nie wybaczał tylu błędów. Teraz klasyczne gry pozwalają na zapisywanie i wczytywanie rozgrywki w dowolnym momencie.

Posiadaczy współczesnych ekranów z pewnością zainteresują opcje formatu wyświetlanego obrazu. Możemy grać w klasycznym 4:3. ale pojawiają się również inne modyfikacje wyświetlania gry na telewizorze lub monitorze. Możemy nawet włączyć filtr CRT, który gwarantuje klimatyczny powrót do przeszłości.

Klasyczne tytuły wzbogacą się również o większe lub mniejsze usprawnienia oprawy. W przypadku Oddworld: Abe’s Odysse mowa o zwiększonej rozdzielczości i lekkiej zmianie kolorów. Gra wygląda zauważalnie ładniej i jest bardziej czytelna, co możecie zobaczyć na poniższym materiale. Znajdziecie w nim też pokaz niektórych funkcji, o których wspominałem powyżej.

Warto pamiętać, że nie wszystkie klasyczne gry, które pojawią się w PS Plus lub w formie osobnych produktów w PS Store, otrzymają wsparcie nowych funkcji. Ilość oraz skala usprawnień będą zależały od gry, więc nie mamy pewności, że wszystkie tytuły będą wyglądać i działać zauważalnie lepiej.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie