Nowe PS Plus to gratka dla fanów klasycznych gier. Niektóre dostaną mini-remastery

PS Plus - klasyczne gry
Newsy PS4 PS5

Potwierdzono, że niektóre klasyczne tytuły dostępne w nowym PS Plus otrzymają ulepszenia. Fani retro powinni być zadowoleni.

Wraz z ujawnieniem części oferty, która trafi do graczy w czerwcu, ujawniono również informacje na temat tego, jak na nowych konsolach Sony zadziałają gry z PS1, PS2 oraz PSP. Potwierdzono, że wybrane produkcje otrzymają wsparcie wyższych rozdzielczości i/lub zadziałają w większej liczbie klatek na sekundę. Co więcej, niektóre gry z PS1 i PSP otrzymają nawet nowe menu, dzięki którym możliwe będzie zapisanie gry w dowolnej chwili lub szybkie cofnięcie rozgrywki w przypadku porażki, na przykład, w trakcie trudnej walki z bossem.

Są też dobre wieści dla graczy, którzy kupowali klasyczne gry w PS Store na starszych konsolach. Jeśli macie na swoim koncie takie tytuły, będziecie mogli pobrać niektóre z nich na PS4 lub PS5 bez dokonywania ponownego zakupu lub wykupywania dostępu do PlayStation Plus. Mała rzecz, a ucieszy cyfrowych kolekcjonerów.

Zapowiedziano również, że niektóre klasyczne gry będą dostępne do kupienia osobno. Konkretnych tytułów (podobnie jak w przypadku ulepszonych gier) na razie nie ujawniono. Szczegóły pojawią się najpewniej dopiero bliżej premiery odświeżonej subskrypcji.

Rozbudowane PS Plus trafi do Polski już 23 czerwca. Wszystkie najważniejsze informacje na temat nowej wersji usługi znajdziecie w tym artykule.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie