Kolejne klasyczne gry z PS1 wyciekły. Znamy ceny poza Plusem, a także nowe funkcje

PS Plus Spartacus - Logo - PG
Newsy PS4 PS5

W malezyjskim PSN natrafiono na kolejny gry z PS1 zawarte w nowej wersji PS Plus. Poznaliśmy też ich osobne ceny i nowości, jakie zaoferują.

Nowy abonament PS Plus to teraz o wiele więcej niż sam tylko dostęp do trybu multiplayer czy darmowe gry do odebrania co miesiąc. PlayStation tym razem zachęca nas różnymi progami cenowymi i wynikającymi z nich benefitami. Wśród nich nie można pominąć dostępu do olbrzymiej biblioteki gier z PSP, PS1, PS3, w tym pozycji od zewnętrznych deweloperów. Aktualną listę dostępnych gier do ogrania znajdziecie w tym miejscu.

Na forum ResetEra pojawił się wpis jednego z internautów, który odkrył kolejne gry, które mogą zostać zawarte w bibliotece klasycznych pozycji z PS1 na PS5 lub PS4. W malezyjskim PS Network natrafiono również na ich osobne ceny, które wydają się śmiesznie… niskie. Do tego możemy spodziewać się wielu nowoczesnych usprawnień – podbicia rozdzielczości czy dodania „szybkiego zapisu”.

W ofercie sklepu znaleziono dwie nowe klasyczne pozycje z PS1 i PSP – RIdge Racer 2 i Oddworld: Abe’s Oddysee. O ile ta pierwsza została dość skąpo opisana, o tyle Oddworld wręcz chwali się nowościami i ulepszeniami.

Przeżyj Oddworld: Abe’s Oddysee, wydanego pierwotnie na konsolę PlayStation, wzbogaconego o funkcję ulepszonego renderowania, przewijania, szybkiego zapisu i niestandardowych filtrów wideo.

– głosi opis gry w malezyjskim PS Store

Co ciekawe, na samym dole zaznaczono, iż „może się zdarzyć, że gra będzie się różnić od wersji na PlayStation, a niektóre funkcje mogą powodować nieprawidłowe działanie tytułu”, co jest dość znamienne – gracze nie powinni więc oczekiwać perfekcyjnych reedycji. Sony zapewne przez dłuższy czas będzie ulepszać bibliotekę klasycznych tytułów.

Nowe gry z PSP i PS1 w PS Plus, a także ich ceny – jest dobrze!

Do tego internauta znalazł opisy dwóch kolejnych pozycji – Worms Armageddon i Worms World Party. W PS Store na karcie tego drugiego czytamy, że gra zaoferować ma „wszystkie tryby dostępne w trybie offline, online lub jako połączenie obu”. Wychodzi więc na to, że Sony do żywych może chcieć przywrócić serwery gier multiplayerowych i niektóre pozycje wcale nie zostaną ich pozbawione! To świetna wiadomość, która jeszcze bardziej wydłuża żywotność dostępnych klasycznych gier w nowym PS Plus.

Wychodzi więc na to, iż gry z PS1 lub PSP mają podbitą rozdzielczość, dodatkowe filtry (CRT), tryby online, trofea, przewijanie, szybki zapis i możliwość zapisywania danych w chmurze. Do tego malezyjskie ceny wspomnianych gier zapowiadają nam świetny interes, jeżeli będziemy chcieli zakupić daną pozycję poza PS Plusem. Oddworld wyceniono na 20 ringgitów (19,90 zł), a Worms Armageddon to koszt już 38,81 zł (39 ringittów). Jeżeli ceny faktycznie będą wahać się w okolicach 20-50 złotych, brzmi to jak całkiem niezły interes, szczególnie dla fanów klasyki.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie