PS Plus Extra na styczeń 2024. Sony może dodać gry od konkurencji

PS-Plus-Forspoken
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Niecały tydzień został do ogłoszenia oferty PS Plus na styczeń 2024 dla progów Extra oraz Premium. Oto dokładny termin ujawnienia oferty oraz tytuły, które mogą się w niej pojawić. Również gracze podają swoje typy. Czego sobie życzą?

Zacznijmy od tego, że w tym tygodniu Sony udostępniło ofertę PS Plus na styczeń 2024 dla progu Essential. Mamy w niej trzy świetne gry do odebrania, w tym A Plague Tale: Requiem na PS5. Pełną listę tytułów podawaliśmy w tej wiadomości. Jednak posiadacze wyższych progów subskrypcji czekają dopiero na ogłoszenie styczniowych gier. Póki co, ani jeden tytuł nie jest pewny i jedynie lista 10 produkcji, które znikną z katalogu Extra w tym miesiącu, jest znana. Niestety Sony usunie z usługi bardzo dobre gry, zatem wielu z nas liczy na to, że zastąpi je równie mocnymi tytułami.

PS Plus Extra na styczeń 2024 – data ogłoszenia gier

Przypomnijmy jeszcze, kiedy pojawi się oficjalna oferta PlayStation Plus na styczeń dla progów Extra i Premium. Sony opublikuje szczegóły na ten temat na swoim blogu PlayStation w dniu 10 stycznia, tuż po godzinie 17:30 czasu polskiego. Oczywiście sekundę po tym wszystko znajdziecie na naszej stronie. Zatem wiemy kiedy ogłoszenie. A kiedy udostępnienie styczniowej oferty? Nastąpi to we wtorek 16 stycznia o godzinie 11:00 czasu polskiego. W tym samym momencie, wraz z pojawieniem się nowych gier, Sony usunie z katalogu Extra wspomniane 10 tytułów, o których wspominałem wyżej.

Sony może przejąć gry odchodzące z Xbox Game Pass

Nie będzie żadnym zaskoczeniem, gdy okaże się, że część gier opuszczających w tym miesiącu usługę Xbox Game Pass, trafi do PS Plus. Zdarzały się już takie przypadki i to niejednokrotnie. Tak wygląda lista tytułów, które w styczniu opuszczą Game Passa:

 • Naraka: Bladepoint
 • Monster Train
 • Persona 3 Portable
 • Persona 4 Golden
 • MotoGP 22
 • Garden Story

Ani Monster Train, ani Garden Story nie doczekały się premiery na konsolach PlayStation, zatem je odrzucamy. Naraka: Bladepoint to z kolei gra darmowa na PS5, więc też odpada. Przejmowanie MotoGP 22 jest natomiast bez sensu, skoro w PS Plus Extra mamy już przecież MotoGP 23. Więc sami widzicie, że pozostają nam dwie odsłony Persona. To te dwie gry mogą trafić do PlayStation Plus w tym lub w przyszłym miesiącu.

Nowe gry w PS+ Extra, których chce społeczność PlayStation

Spójrzmy jeszcze na koniec na jeden z wątków rozpoczętych na forum Reddit. Posiadacze konsol PlayStation, jak co miesiąc, starają się odgadnąć tytuły z nowej oferty PlayStation Plus.

Z wielu odpowiedzi pod wątkiem można ułożyć listę życzeń graczy, która wygląda następująco. Są to najczęściej wymieniane tytuły:

 • Sifu
 • Hades
 • Persona 3/4/5
 • Gra z serii Resident Evil
 • Marvel’s Midnight Suns
 • Forspoken

Jesteśmy ciekawi, czy w tym miesiącu przewidywania graczy sprawdzą się choćby w malutkiej części. Może jednak Persona lub Forspoken? Bylibyście zadowoleni?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie