Mało kto wie, że PS Plus Extra i Premium działa na tej starej konsoli

PS-Plus-na-PS-Vita
Newsy PlayStation Plus PS Vita PS4 PS5

Jeśli posiadasz abonament PS Plus Extra lub Premium, możesz grać w niektóre tytuły nie tylko na PS5 oraz PlayStation 4. Wiedzieliście o tym?

Choć ponoć było tak od dawna, sporo osób o tym jednak nie wiedziało. Okazuje się, że posiadając abonament PS Plus Extra bądź Premium, niektóre gry możesz pobrać nie tylko na PS5 oraz PS4. Tytuły, które są obecne w katalogach Extra/Premium, a wyszły również na PlayStation Vita (z opcją cross-buy), mogą być ogrywane na tym starym handheldzie. Na forum Reddit pojawił się wątek, w którym wymieniono przykładowe produkcje, które w ten sposób działają.

A jeśli kończy się Tobie abonament PS Plus, taniej go nie przedłużysz

Pamiętajcie, że wciąż trwa promocja na abonament PS Plus. Z okazji Days of Play 2023, w PS Store wszystkie roczne subskrypcje kupisz 25 procent taniej. Albo ponad 35 procent taniej, jeśli najpierw doładujesz fundusze portfela tanimi kartami z Instatnt Gaming. Wówczas np. za PS Plus Essential na rok zapłacisz około 164 zł, za Extra około 263 zł, a za Premium około 325 zł. Wystarczy skorzystać z poniższej oferty:

PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

Gry z PS Plus na PS Vita? To możliwe

Na Reddit pojawił się wątek, w którym jeden z graczy chwali się znaleziskiem:

Dowiedziałem się, że niektóre gry z katalogu PS Plus Extra lub Premium, które mają wersję na PS Vita, są faktycznie dostępne na Vita. Wszystko, co musisz zrobić, to odebrać grę na swoim PS5 lub PS4 i rozpocząć pobieranie. Wówczas w sklepie PS Vita pojawi się ona na liście pobierania.

Reddit

Autor wątku zaznacza, że wypróbował ten sposób z dwoma tytułami. Mógł pobrać na PS Vita gry TowerFall Ascension oraz Hotline Miami 2. Istnieje więcej takich tytułów, lecz pełnej listy nie znamy. Należy szukać tych, które posiadają funkcję cross-buy z PS Vita i są dostępne w katalogach Extra lub Premium.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie