Ukryty diament w nowej ofercie PS Plus. Zachwycający brutalny FPS

PS-Plus-Prodeus-oceny
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Kiedy Sony pokazało grudniową ofertę PS Plus dla progu Extra, wszyscy skupili się na GTA 5 czy Stranger of Paradise. Chcecie jednak czegoś innego? Koniecznie pobierzcie wychwalanego shootera od studia Bounding Box Software.

Dzisiaj poznamy ofertę PS Plus Essential na styczeń 2024, ale jeszcze przez moment zatrzymajmy się przy obecnej liście gier. Jedną z nowości dostępnych w katalogu Extra jest dynamiczna strzelanina z widokiem z pierwszej osoby. Mowa o Prodeus, które miało swoją premierę na PS5 i PS4 w zeszłym roku. Jeśli nie graliście wcześniej, koniecznie pobierzcie tytuł z PS+. Fani strzelanek w stylu DOOM są w siódmym niebie. Za co wychwalają grę?

Prodeus „najlepszą grą w historii katalogu PS Plus Extra”

W ciągu ostatnich dni widziałem na Reddit kilka wątków wychwalających Prodeus. Spójrzcie choćby na te dwa (pierwszy wątek, drugi wątek). Widać, że wiele osób dopiero teraz odkryło ten „roczny” już tytuł, dzięki udostępnieniu go w PS Plus Extra.

Nie spodziewałem się, że aż tak mi się to spodoba. Dorastałem grając w DOOM 2, Duke Nukem 3D i Hexen: Beyond Heretic, więc nie muszę dodawać, że mam do tego lekkie nastawienie nostalgiczne. Jest to jednak świetna, unowocześniona wersja wspomnianych gier. To tak, jakby Brutal DOOM (popularny mod DOOM 95) dostał prawdziwą grę.

Gracze, którzy lubią oldschoolowe strzelanki, po prostu nie spodziewali się, że Prodeus jest aż tak dobry. Brutalność eksploduje, broń jest „mięsista” i na kontrolerze DualSense czuć „kopnięcie”, muzyka świetna, jest wyraziście, imponująco, szybko i płynnie. Ci, którzy pobrali ten tytuł, zwracają jeszcze uwagę na fakt „prostoty”. Poziomy są rozbudowane, ale bez przesady. Rozgrywka również nie jest skomplikowana jak we współczesnych FPS-ach, a spryskiwanie ścian i sufitów krwią oraz słuchanie opadających kropelek… Po prostu trzeba to przeżyć samemu.

Zerknąłem oczywiście na oceny Prodeus. Na Metacritic średnia z recenzji to 84/100, na Steam widzimy bardzo pozytywne opinie, a w PS Store 4,67/5. Zatem kto nie zauważył tej gry w nowej ofercie PS Plus Extra, niech pobiera ją pod tym adresem.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie