Call of Duty w PS Plus? Microsoft złożył Sony zaskakującą propozycję

PS Plus oficjalnie może dostać Call of Duty. Tyle że Sony tego nie chce
Newsy PS4 PS5

Microsoft i Sony wciąż kłócą się o przejęcie Activision Blizzard. Gigant z Redmond miał pomysł, aby sobie pomóc. Zaoferował Call of Duty dla PS Plus.

Nie milknie sprawa Call of Duty i przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Amerykański gigant stara się doprowadzić do końca transakcji, ale ich największy rywal – Sony – ciągle stara im się to uniemożliwić. Sytuacja doszła już do tego punktu, że Japończycy w zasadzie nie zgadzają się na żadną propozycję przeciwnika.

PS Plus z Call of Duty? No, prawie…

Sony starało się już udowodnić, że przejęcie może doprowadzić do ponownego wzrostu cen gier, ale ich najbardziej zaskakującym ruchem jest odmówienie 10-letniej umowy gwarantującej ukazywanie się cyklu Call of Duty (czyli głównego punktu zapalnego całego problemu) na PlayStation. MS zaoferował identyczną gwarancję także Nintendo i Valve, na co firmy ochoczo przystały. Valve nawet stwierdziło, że nie potrzebuje takich zapewnień od wydawcy. Sony jednak się na to nie zgodziło.

Teraz pojawił się nowy raport Bloomberg, wedle którego oferta dla Sony była jeszcze korzystniejsza. Okazuje się, że umowa na 10 lat wydawania CoD na PlayStation zawierała w sobie także wzmiankę o możliwym dodaniu gier z serii do PS Plus. Jeszcze bardziej zaskakujące jest więc to, że Sony temu odmówiło. W końcu sami przyznają, że dodaniu tak wielkich marek do Xbox Game Pass mogłoby mocno namieszać w układzie sił w branży. Czemu więc zrezygnowali z podobnej możliwości?

Najpewniej dlatego, że Sony nie interesuje się takimi rzeczami, a ich głównym celem jest zablokowanie całej inwestycji. Ostatnio mogą nawet mieć jeszcze większe nadzieje na takie potoczenie się spraw. W końcu Federalna Komisja Handlu oraz Unia Europejska dość średnio patrzą na inwestycję i bardzo szczegółowo ją badają. Swoje trzy grosze do sprawy dorzucił także brytyjski organ, który nie jest szczęśliwy z tak wielkiego przejęcia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie