PS Plus traci abonentów? Sony po raz pierwszy nie chwali się wynikami

PS Plus
Newsy PS4 PS5

Czy PS Plus ma problemy z utrzymaniem liczby użytkowników? Coś może być na rzeczy, ponieważ Sony zrezygnowało z chwalenia się statystykami. Japońska firma pokazała, jak wysokie wyniki osiągnęła sprzedaż konsol PS5. Brak jednak informacji na temat tego, ilu użytkowników ma popularna usługa giganta gier wideo.

PS Plus radzi sobie gorzej?

W opublikowanym ostatnio raporcie Sony firma chwali się świetnymi wynikami sprzedaży konsol PS5. Ta idzie świetnie, stając się popularnym sprzętem do grania w wielu krajach. Niestety, jak to z reguły bywa, po dobrych nowinach czas na te gorsze. A nie zabrakło ich w opublikowanym dokumencie. Złe wieści dotyczą sprzedaży gier first-party, które rozchodzą się w mniejszej liczbie egzemplarzy.

Poniekąd złą nowiną jest też brak wykazania, ile wynosi liczba użytkowników PS Plus. Jeżeli do tej pory Sony pokazywało takie dane, to ich nagły brak może sugerować pogorszenie się sytuacji abonamentu. Czyżby gracze postanowili zrezygnować z usługi na konsolach PlayStation?

Nie bez wpływu pozostaje pewnie fakt wzrostu cen usługi, o których mówiło Sony. Firma tłumaczy, że chce poświęcić czas na badanie tego, jak ma w dalszym ciągu wyglądać abonament i jak będzie kreowany w przyszłości. Można zatem uznać, że chciano nie narażać się społeczności graczy na słowa krytyki.

Te jednak i tak mogą spaść, choćby ze względu na wspomnianą cenę usługi. Ciekawe, czy firma w końcu powróci do dawnej praktyki i ponownie zacznie chwalić się liczbami swojego abonamentu. To by oznaczało, że ten (być może) wraca na odpowiednie tory. Ostatecznie chodzi przecież o wizerunek, prawda? Niskie wyniki mogłyby go nadszarpnąć.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie