Przejęcie Oculus VR przez Facebooka budzi sporo kontrowersji

Firma zajmująca tworzeniem gogli obsługujących wirtualną rzeczywistość została wykupiona za 2 miliardy dolarów.

Fakt ten miał miejsce w ubiegłym tygodniu, jednak emocje nadal nie uległy ostudzeniu. Palmer Luckey poinformował, że od czasu podjęcia decyzji dotyczącej odsprzedania firmy, wielu pracowników a także ich rodzin było nękanych, a także usłyszało groźby śmierci…


John Carmack zdecydował się skomentować sprawę zakupu Oculus VR. Przyznaje on, że nie spodziewał się, że Facebook w tak szybkim czasie wykaże zainteresowanie podjęciem współpracy z zespołem do jakiego przynależy. W jego odczuciu być może inne firmy pasowałyby lepiej do profilu działalności Oculus VR, ale ciężko jest nie zauważyć perspektyw, które rodzi takie rozwiązanie.

Przypominamy, że jednak nie wszystkie osoby w branży wypowiadają się w ciepłym tonie o ostatnich wydarzeniach. Markus Perssson (Notch) z racji antypatii jaką darzy Facebooka zdecydował się anulować Minecrafta, w wersji dedykowanej Oculus Rift. W odpowiedzi Cliff Bleszinski nazwał go nadąsanym dzieckiem. Śledzimy z zapartym tchem ciąg dalszy tej telenoweli.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

3 Shares
Share3
+1
Tweet