Crytek na Gamescom 2016 stawia na rozszerzoną rzeczywistość

The Climb na Oculus Touch i Robinson: The Journey na PlayStation VR.

Crytek zapowiada wyjątkowe przeżycia w wirtualnej rzeczywistości dla odwiedzających targi Gamescom 2016. Firma zaprezentuje po raz pierwszy publicznie grywalne demo Robinson: The Journey na PS VR oraz grę wspinaczkową The Climb z kontrolerem Oculus Touch. Gamescom – największe wydarzenie growe na świecie – odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia b.r., a stoisko Cryteka znajdziemy w Hali 6 C40 w Cologne Exhibition Center. Crytek zaprezentuje dwa kluczowe tytuły VR firmy.

Na stoisku wyposażonym w 32 zestawy VR Crytek zaoferuje publiczne demo zapierającej dech w piersi przygody sci-fi Robinson: The Journey – nowym tytule, który ukaże się ekskluzywnie na PlayStation VR. Gracze wcielą się w rolę Robina, młodego chłopca, którego statek rozbił się na nieprzyjaznej, tajemniczej planecie. Nasz bohater musi nauczyć się, jak przetrwać czyhające na niego niebezpieczeństwa bogatego ekosystemu, zamieszkałego przez majestatyczne dinozaury.

Zwiedzający mogą również wypróbować niedawno wydaną grę wspinaczkową VR The Climb, która po raz pierwszy będzie dostępna z nowym kontrolerem ruchu Oculus Touch. Gracze będą mieli szansę na przetestowanie kontrolerów, zanim trafią one do sprzedaży detalicznej oraz doświadczą, jak to jest zdobywać szczyty w wirtualnej rzeczywistości w sytuacji, gdy kontroler z dużą precyzją odwzorowuje ich ruchy, symulując rzeczywistą wspinaczkę. The Climb jest dostępne do pobrania w Oculus Home i otrzyma darmową aktualizację w dniu premiery kontrolera Oculus Touch.

Pomimo że tytuły bardzo się od siebie różnią, oba zostały stworzone w oparciu o technologię CRYENGINE od Cryteka, której moc renderowania zapewnia piękną grafikę i całkowicie wciąga graczy w zachwycający, wirtualny świat.

Oprócz możliwości przetestowania tytułów VR, odwiedzający stoisko Cryteka będą mieli okazję na wzięcie udziału w codziennych losowaniach ekskluzywnych nagród. Grywalne dema Robinson: The Journey i The Climb będą również dostępne na stoisku B51 w części Family & Friends w hali nr 10, natomiast prasa znajdzie Cryteka na stoisku B11 w przestrzeni biznesowej 2.1.

Źródło: Materiał prasowy Crytek

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.